"אתה אומר משהו ועושים 'עליהום'"

דבריה של השחקנית ענת וקסמן לחדשות 2, שהשוותה בין גיבורי סרטון "השוקולד" למצביעי נתניהו, עוררו סערה. "כל פעם שמישהו אומר משהו הוא נשאר לבד", אמר יאיר גרבוז. ח"כ אקוניס: "לא נמאס מההתנשאות, מהבוז?"

התבטאויותיה של השחקנית ענת וקסמן נגד מצביעי הימין שבחרו בנתניהו הציפו מחדש את הקיטוב והשסעים בחברה, שבאו לידי ביטוי במערכת הבחירות המתלהמת ובימים שאחרי. בליכוד תקפו: "לא נמאס לכם מהאלימות המילולית שלכם? מההתנשאות, מהבוז שאתם רוחשים לציבורים עצומים?". מנגד, הזהיר האמן יאיר גרבוז, שהותקף בעצמו על דבריו נגד "מנשקי הקמעות": "זה עליהום מכל הכיוונים, זה מה שקורה פה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גרבוז, שבעצמו היה לאחרונה במוקד גל מחאה חריף בעקבות דבריו בעצרת השמאל לפני הבחירות, אמר לחדשות 2 Online כי "כשעושים ממה שאתה אומר דברים שאתה לא מתכוון אליהם - אתה נשאר לבד. כל פעם שמישהו אומר משהו הוא נשאר לבד".

במסגרת סרט תיעודי שישודר היום (שני) בערוץ 2 יצא דני קושמרו למסע ברחבי הארץ בניסיון לבדוק האם נוצרו כאן שתי מדינות לעם אחד. אחת המרואיינות היא וקסמן שתקפה במילים חריפות את מצביעי נתניהו.

"זה האלו שצועקים 'רק ביבי! רק ביבי!' וקללה. 'רק ביבי! תן לי רק ביבי!'. זה נורא פשוט באיזשהו אופן", אמרה. "הוא לא צריך לשכנע אותם. את המשוכנעים לשכנע? הוא רק אומר 'ערבים' והם יוצאים מהחורים. אין עם מי לדבר בכלל".

"די לפטרונות ולהתנשאות"

סגן השר אופיר אקוניס מהליכוד הגיב לדברים בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "מה עובר בראשו של אדם כשהוא מתבטא בגסות כזאת, בפטרונות ובהתנשאות על אדם אחר? ענת וקסמן, כמשל. המחלוקת האידאולוגית עם השמאל, שתולדותיה כתולדות התנועה הציונית, מעולם לא גרמה לי ולחבריי, לחשוב ולהתנהג, כפי שמתבטאים אחדים מאלה המכנים עצמם 'אנשי רוח'. יאיר גרבוז, עמוס עוז, תיקי דיין, אלונה קמחי, אביב גפן, ענת וקסמן".

"לא נמאס לכם מהבוז שאתם רוחשים לציבורים עצומים שלא חושבים כמוכם?", המשיך אקוניס. "הרי הדבר הגזעני ביותר והמכוער ביותר הוא לחשוב שהתרבות שלכם טובה מזו של זולתכם. העם אמר את דברו. אשרינו שכך אמר! תתרגלו".

ח"כ מירי רגב (הליכוד) טענה כי וקסמן היא "שחצנית ואליטיסטית - חוץ מאשר לקרוא לנו עכברים, היא כינתה אותנו בכל כינוי אפשרי. מעניין איזו גבינה נתנו לה להריח, שגרמה לה לצאת מהמחבוא שלה ולחשוף את הדמות היהירה והגזענית שלה. די נמאסתם, תלמדו לקבל את החלטת הרוב. אנחנו הליכודניקים, הליכוד בראשותו של נתניהו, נמשיך לפעול למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".

השר ישראל כץ (הליכוד) טען כי "בושה שמדינת ישראל מסבסדת אנשים מסוגה של ענת וקסמן, שמכנה את תומכי הליכוד בשלל ביטויים גזעניים ומעליבים". כץ אמר כי וקסמן "מייצגת נגע שקיים בחברה הישראלית - מ-1977 ועד היום הם לא למדו כלום".

גם ח"כ דני דנון הגיב לדבריה של וקסמן: "מצער לראות שישנם אנשים בשמאל שממשיכים להתעסק בהכפשות ולא לקבל את הכרעת העם שהתקבלה בצורה דמוקרטית. כל אזרח רביעי במדינת ישראל שם מחל בקלפי ובחר בליכוד. תנועת הליכוד תמשיך להוביל את המדינה גם בשנים הקרובות על פי הערכים שבזכותם נבחרנו להנהיג ולא במקום חלומות בע"מ של אנשים שמסרבים לצאת מהבועה בה הם חיים".