ליברמן הודיע: אתנגד לעסקת שליט

בזמן שבממשלה דנים באישור ההסכם עם חמאס לשחרורו של החייל החטוף, הבהיר שר החוץ ואחד הבכירים בה כי יצביע נגד המהלך - "בלב כבד, אך לפי מיטב שיקול דעתו והבנתו את המשמעויות של העסקה". גם שר התשתיות לנדאו הודיע שיתנגד ליוזמה

ליברמן. לא תומך (חדשות 2)

לשמחה שפשטה באוהל שבו מתגוררים נועם ואביבה שליט בירושלים, עם היוודע דבר השגת העסקה לשחרורו של גלעד, לא היו שותפים כל חברי הממשלה. בזמן שהשרים דנו באישור התכנית שסוכמה בין ישראל לבין חמאס, הבהיר שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן - אצביע נגד ההצעה.

בהודעה מטעמו, מסר ליברמן כי בחר שלא להטיל משמעת סיעתית בקרב שרי ישראל ביתנו בהצבעה על העסקה, והסביר זאת בכך ש"זוהי החלטה מהסוג שכל אחד צריך לקבל עם עצמו, לפי הבנתו וכפי שמצפונו מורה לו".

על החלטתו שלו להתנגד לתכנית נמסר בהודעה מטעמו כי הוא יעשה זאת "בלב כבד, אך לפי מיטב שיקול דעתו והבנתו את המשמעויות של העסקה, הוא יצביע נגד ההצעה".

שותפו של ליברמן לסיעה, שר התשתיות עוזי לנדאו, מתנגד לעסקה לשחרורו של שליט. לפי שעה, נראה כי ראש הממשלה ייזכה ברוב גדול של קולות השרים שייאשרו את התכנית - אך עם זאת, שותפו הבכיר והמשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, עדיין לא גיבש עמדה סופית בנושא.

על רקע דיווחים שונים שלפיהם בכוונתו של שלום להצביע נגד העסקה, ביקש השר להבהיר כי הוא עדיין אינו יודע באיזה אופן יצביע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת