הרב עובדיה: "משבר המתמחים - פיקוח נפש"

אחרי תמיכת ראשי המאבק החברתי, הרופאים המתמחים זוכים לתמיכה גם מהמגזר החרדי: הרב עובדיה יוסף הגדיר את המשבר במערכת הבריאות "פיקוח נפש" ואמר כי האחריות לפיתרונו מוטל על הממשלה. אתמול אמר סגן שר האוצר יצחק כהן, חבר ש"ס, כי "המתמחים רק רוצים כסף, כסף, כסף"

הרב עובדיה יוסף. תומך במאבק (חדשות 2)

יותר ממחצית הרופאים המתמחים שהגישו את מכתבי ההתפטרות לא הגיעו היום למקום עבודתם, ובמערכת הבריאות מתקשים להתמודד עם המחסור. בין שלל ההצעות לפיתרון המשבר, הרופאים המתמחים זוכים לתמיכה מפתיעה ממנהיגה הרוחני של ש"ס - הרב עובדיה יוסף.

בפגישה שערך היום יו"ר ש"ס השר אלי ישי עם הרב עובדיה יוסף בעניין שביתת המתמחים, קרא הרב לפתור את המשבר לאלתר. לדברי השר ישי, הרב עובדיה ציין בפניו כי "מדובר בפיקוח נפש וחובתה של הממשלה לעשות הכול לטובת הרופאים ובעיקר המתמחים".

"נכון יהיה למצוא את המשאבים הנדרשים כדי להשלים את התהליך בהקדם האפשרי", ציטט ישי את מנהיגה הרוחני של ש"ס. עם זאת הדגיש ישי כי במקביל למאמצי האוצר, נכון יהיה למתמחים לחדול מהשביתה ולשוב לעבודתם.

סגן השר מש"ס: "המתמחים רוצים רק כסף, כסף, כסף"

חבר אחר בש"ס, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, השמיע אתמול האשמות קשות נגד מנהלי בתי החולים ואמר כי מדובר במלחמה של "מדינת תל אביב נגד מדינת ישראל", כהגדרתו. "אנו שומעים את השקט מכיוון בתי החולים בפריפריה ומבינים כי יצא המרצע מן השק", אמר סגן השר כהן. "המנהלים והמתמחים בבתי החולים במרכז איבדו את המוסריות שלהם. לצערי הם אינם מונעים ממניעים טהורים ואני חושש שאנו מובלים למצב של אנרכיה במדינת ישראל".

כהן המשיך: "המתמחים בעטו בכל המוצע להם על ידי המדינה ובחרו לעשות שימוש בכלים של סחיטה ואיומים. הם לקחו את החולים כבני ערובה על מנת להשיג עוד כסף. מכל הפגישות שנערכו עם נציגי המתמחים עולה כי בין דרישותיהם ובין חיזוק הרפואה הציבורית אין ולא כלום, נהפוך הוא. כל אשר מעניין אותם זה כסף כסף כסף, ולכן האחריות על הפגיעה בחולים היא של אלה אשר בחרו לנטוש כדי לסחוט עוד כסף. אבוי לנו שאלה הן פני העתיד של הדור הבא במדינתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת