ח"כ לוין: ביהמ"ש העליון - סכנה למדינה

"זה לא סוד שעל המערכת המשפטית השתלטה קבוצת מיעוט שמאלנית קיצונית שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה", אומר ח"כ לוין המשמש כיו"ר ועדת הכנסת במתקפה חריפה נגד מערכת המשפט. על רקע הצעות חוק שהוא מוביל לשינוי בחירת השופטים בישראל אומר לוין כי "מערכת המשפט רקובה ויש לבצע בה טיפול שורש"

מתקפה חסרת תקדים של חבר כנסת נגד בית המשפט העליון ומערכת המשפט: יו"ר ועדת הכנסת יריב לוין (ליכוד) טוען ששמאלנים השתלטו על מערכת המשפט, וקורא לשנות את שיטת מינוי השופטים.

בראיון חג לעלון הימין 'ארץ ישראל שלנו' התייחס לסדרת הצעות חוק שהוא מוביל לשינוי בחירת השופטים בישראל ואמר כי המצב היום הוא ש"בית המשפט העליון מונע "מאג′נדה שמאלנית, ובעיקר מהווה סכנה ליכולת שלנו להבטיח את קיומנו. זה לא סוד שעל המערכת המשפטית, ובעיקר על בית המשפט העליון, השתלטה קבוצת מיעוט שמאלנית קיצונית, שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה".

הנקודות העיקריות שטעונות שיפור בשיטה לדבריו של לוין הם אופן בחירת השופטים בעליון והמעורבות שלהם בנושאים שעל סדר היום."לאופן בחירת השופטים בישראל בשיטת ′חבר מביא חבר′, ולהתערבות בנושאים לא להם אין אח ורע באף מדינה דמוקרטית".

"מערכת המשפט היא רקובה"

לדברי לוין, "חייב להתקיים הליך שימוע פומבי בוועדת חוקה לפני כינוס הוועדה לבחירת שופטים, אשר תוכל לאשר או לפסול שופטים. שם הם יציגו את השקפותיהם בנושאי דת ומדינה, בין יתר הנושאים. שיטת הבחירה בארה"ב דומה לזו שאני מציע: הנשיא ממנה, וזה מצריך את אישור הסנאט; רק בהבדל אחד - שכאן הבחירה לא נתונה בידי הנשיא".

גם לנושא מגרון הוא מתייחס בהרחבה ואומר כי "מערכת המשפט היא רקובה, אבל מעבר לכך, זה מצב מסוכן. אתן לך דוגמה מהסיפור האחרון במגרון: כשיהודים מגישים תוכניות בנייה, יש סיבות מדיניות לא לאשר להם אותה. כשערבים בונים באופן בלתי חוקי, זה מובן שאסור להרוס להם. למה? כי יש סדרי עדיפויות שונות. אבל כשיש בנייה בלתי חוקית יהודית, יש החלטה אחת: להרוס להם מיד, להחריב. יש כאן שימוש ציני ונואל בכלים המשפטיים, מתוך מטרה פוליטית מובהקת".

"הדרך להתמודד (עם מערכת המשפט) אינה לנסות כל פעם לדחות את רוע הגזירה, אלא לטפל בהם מהשורש", הוסיף לוין. "המערכת הזאת חייבת טיפול שורש. אני רוצה שיישבו שופטים בבתי המשפט, לא אנשים שרואים את עצמם ראשי ממשלה וחברי כנסת למרות שמעולם לא נבחרו".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת