אף נציג מהממשלה לא הגיע לטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום כיפור

מאות בני משפחה התכנסו אתמול בבית העלמין בקריית שאול, כדי לציין את יום השנה לנפילת יקיריהם במלחמת יום כיפור. הם נדהמו לגלות כי אף נציג מהממשלה, הכנסת או הצבא, לא הגיע לקחת חלק באירוע הזיכרון הממלכתי. הסיבה: "אי הבנה מצערת בין יעלון ופלד"

טקס זיכרון ללא נציג מהממשלה (AP)

טקס האזכרה השנתי לחללי מלחמת יום הכיפורים נערך אתמול בבית העלמין קריית שאול שבתל אביב, שם קבורים 780 מחללי המלחמה. אך הפעם הטקס נערך ללא נוכחות של שר בממשלה, חבר כנסת או אפילו נציג מטעם צה"ל. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

סמוך לשעה 16:00 אתמול, הגיעו מאות בני משפחות כדי לפקוד את הקברים של יקיריהם כמדי שנה, אך דקות לפני שהחל הטקס הם נדהמו לגלות שאף לא אחד מ-30 שרי הממשלה, ואף קצין בדרגת תת אלוף, לא הגיע לקחת חלק באירוע הזיכרון הממלכתי.

משפחות החללים זעמו ודרשו מיד לבטל את הטקס, שלטענתם לא כיבד את זכר הנופלים, אך התערבותו של יו"ר סניף יד לבנים בתל אביב, ששכל גם הוא את בנו במלחמה, הסכימו ההורים לקיים את הטקס.

"עשר דקות לפני תחילת הטקס השר פלד הודיע ש'נתקע' ולא יגיע"

השר יעלון. "אי הבנה מצערת" (AP)
מבירור עם יו"ר יד לבנים אלי בן שם, עלה כי נציגי הממשלה ששובצו לקחת חלק בטקס היו השר לעניינים אסטרטגיים משה בוגי יעלון, אשר הודיע כבר לפני שלושה שבועות כי לא יוכל להגיע, ובמקומו שובץ השר יוסי פלד.

"עשר דקות לפני תחילת הטקס, קיבלנו הודעה מפתיעה לפיה פלד 'נתקע' ולא יוכל להגיע גם הוא לטקס הממלכתי", ציין בן שמן והוסיף כי בכוונתו לפנות לראש הממשלה בבקשה לחייב את השרים להגיע באופן קבוע לטקסי זיכרון.

מלשכתו של השר יוסי פלד נמסר כי "השר התנה את הסכמתו להחילף את השר יעלון בכך שישיבת הממשלה שעסקה בדוח טרכטנברג תסתיים עד לשעה 15:00, אך מכיוון שהישיבה התארכה הוא העריך שהשר יעלון ילך".

משלכתו של יעלון נמסר בתגובה: "פלד נענה לבקשה להחליף את יעלון, ובשל אי הבנה מצערת ביניהם, איש מהם לא נכח בטקס"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת