ניצחון לנתניהו: הממשלה אישרה את דוח טרכטנברג ברוב גדול

רה"מ היה נחוש להעביר את ממצאי דוח טרכטנברג בישיבת הממשלה היום, לאחר הכישלון שנחל מול השרים בשבוע שעבר – והצליח. כדי להשיג את תמיכת ישראל ביתנו, נתניהו הציע הטבות נוספות לצעירים ולחיילים. בסופו של דבר 21 שרים הצביעו בעד הדוח – 8 התנגדו

לאחר הניסיון הכושל להעביר את דוח טרכטנברג בממשלה בשבוע שעבר, הצליח היום ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר את מסקנות הוועדה בישיבת הממשלה, זאת לאחר שהושגה הסכמה עם מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

ישראל ביתנו, שהייתה בין המתנגדות העיקריות להמלצות הוועדה, תמכה בדוח בסופו של דבר תמורת עוד הטבות לצעירים עובדים ולחיילים. גם שר הרווחה משה כחלון הצביע בעד לאחר שראש הממשלה הבטיח לו תוספות לרווחה.

הדוח אושר ברוב גדול של 21 שרים שתמכו מול 8 מתנגדים. בין המתנגדים היו סגן ראש הממשלה סילבן שלום, כיוון שלטענתו הדוח מנוגד להשקפת עולמו. עוד התנגדו שר הבטחון אהוד ברק, שר הפנים אלי ישי, והשר יוסי פלד.

ראש הממשלה נתניהו אמר לאחר האישור בממשלה: "הבטחתי וקיימתי".

בנושא הדיור התעקשו בישראל ביתנו בתקופה האחרונה כי תנאי הסף להטבות דיור יהיו קשורות להשתכרות. לפי ההסכם המתגבש, תנאי הסף יהיה 125% משרה של 2 בני הזוג לצורך קבלת ההטבות.

כמו כן, הוסכם על בנייה של 4,000 יחידות דיור בדיור סוציאלי על פני 3-4 שנים, וכן בנייה של 1,000 יחידות דיור בשנה על פני 3 שנים בדיור מוניציפאלי ("דיור חום"). מסתמנת הסכמה סביב אימוץ "חוק מטלון" בנוגע לשכר החיילים בסדיר. לפי ההצעה, משרתי שירות צבאי ולאומי יקבלו בשלושת החודשים האחרונים של השירות שכר המשתווה לשכר הממוצע במשק (כ-8,500 שקל), ללא כל נגיעה במענקים הקיימים. טרם הושגה הסכמה סביב ביטול או הפחתה של מע"מ על המים.

בהכנת הידיעה השתתפו אודי סגל ויוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת