צפו: נתניהו מודד את "עניבת הנובל" של פרופ' שכטמן

פרופ' דן שכטמן יקבל בקרוב את פרס הנובל שבו זכה אתמול, ובינתיים, הוא החליט להעניק מתנה משלו לראש הממשלה בנימין נתניהו - את העניבה שהוכנה עבורו בטכניון, ומציגה את הגבישים הקוואזי מחזוריים. רה"מ, שקיבל את העניבה בפגישת השניים בלשכתו בי-ם, נראה מאושר מהמתנה. האם הוא ילבש את העניבה לפגישותיו המדיניות?

חתן פרס הנובל לכימיה הטרי פרופ' דן שכטמן הפתיע היום את ראש הממשלה בנימין נתניהו, כשהעניק לו פרס מיוחד במינו - את העניבה המיוחדת שעוצבה לכבודו בטכניון ומציגה את התגלית שזיכתה אותו בכבוד הרב, הגבישים הקוואזי-מחזוריים.

המחווה המקורית מצד שכטמן כלפי נתניהו אירעה היום כשהשניים נפגשו בלשכת ראש הממשלה בירושלים. כפי שניתן לראות בתמונה, היה נתניהו מאוד מופתע ונרגש מהעניבה, שאף נלבשה על ידי כל הנוכחים בחדר, ביניהם גם שר החינוך גדעון סער, שלפחות לפי התמונות - לא קיבל עניבה משלו.

רה"מ בירך את שכטמן: "כל ישראל שמחה"

פרופ' שכטמן קיבל במהלך אתמול לא מעט ברכות טלפוניות על זכייתו בפרס נובל לכימיה, גם מנתניהו, שהתקשר אל המדען והביע באוזניו את הערכתו הרבה על ההישג שגרף. "כל אזרח בישראל שמח היום וכל יהודי בעולם גאה", אמר ראש הממשלה לשכטמן.

"אני רוצה לברך אותך בשם אזרחי ישראל על הזכייה המבורכת המבטאת את האינטלקט של עמנו", הוסיף ראש הממשלה בשיחה. "אני מברך גם את המוסד שבו צמחת - הטכניון, בשנת ה-100 להיווסדו". עוד טרם יגיע פרופ' שכטמן לשטוקהולם, שם יוענק לו הפרס, ייפגש המדען עם נתניהו - שהזמין אותו להיוועד עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת