חבר הכנסת לשעבר חנן פורת הלך לעולמו

בתום מאבק ארוך במחלת הסרטן, הלך היום לעולמו חבר הכנסת לשעבר מטעם המפד"ל, חנן פורת. פורת היה ממובילי ההתיישבות ביש"ע ולקח חלק בהקמת "גוש אמונים". הוא יובא מחר למנוחות בכפר עציון

חבר הכנסת לשעבר חנן פורת הלך היום לעולמו בגיל 67, בתום מאבק ארוך במחלת הסרטן. פורת היה ממקימי גוש עציון לאחר מלחמת ששת הימים, וממובילי ההתיישבות ביש"ע. הוא הותיר אחריו אישה ו-11 ילדים.

הלוויתו של פורת תצא מחר ב-11:00 מביתו שבכפר עציון, אל בית העלמין במקום.

פורת נולד בכפר פינס, למד בישיבת בני-עקיבא כפר הרואה, בישיבת ההסדר "כרם" ביבנה, ובמרכז הרב.

במהלך שירותו הצבאי היה פורת רב"ט בחטיבת צנחנים. הוא לחם לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים ולקח חלק בקרבות שנערכו בתעלת סואץ במלחמת יום הכיפורים.

פורת נבחר לראשונה לכנסת בשנת 1981, כשהיה חבר במפלגת "חירות", ולאחר מכן נבחר שוב כחבר ויושב ראש סיעת המפד"ל וכחבר באיחוד הלאומי. בין היתר כיהן פורת כיו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, וחבר בוועדות שונות בהן חוץ וביטחון, חינוך ותרבות והכלכלה.

"ציוני אדוק ופרלמנטר מובהק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמק על פטירתו של פורת. "חנן פורת הקדיש את חייו לבניין ארץ ישראל, לחינוך דורות של תלמידי הציונות הדתית, לאהבת ארץ ישראל ועם ישראל", אמר נתניהו ושלח תנחומים למשפחתו של פורת ו"לאלפי חבריו ותלמידיו שבהשראתו ימשיכו בדרכו הציונית".

נשיא המדינה, שמעון פרס שלח את תנחומיו למשפחתו של ח״כ לשעבר חנן פורת. במכתבו לבני המשפחה כתב הנשיא: ״חנן פורת חי באמונתו ולא נפרד ממנה לעולם. הוא שאף כל חייו לשרת את עמו ולינוק מחכמתו. תרומתו הייתה ייחודית וגם אלו שחלקו על דעותיו כיבדו את יושרו את חכמתו ואת צניעותו. יהי זכרו ברוך״.

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, ספד היום לפורת: "הכנסת מרכינה ראשה יחד עם בני משפחתו, מכריו, ידידיו ותלמידיו של הרב חנן פורת ז"ל. הרב חנן פורת היה ציוני אדוק, פרלמנטר מובהק ובונה נאמן של ארץ ישראל, איש חזון ומעש, ידיד אמת וחבר ליצירה ולעשייה, שאחז בצו החיים על אף ייסורים קשים. יהי זכרו ברוך".

מדובר יש"ע נמסר כי "מועצת יש"ע אבלה על הסתלקותו בטרם עת של הרב חנן פורת, לוחם, מנהיג, ומורה דרך מאז ראשית ימיה של ההתיישבות ביהודה ושומרון. חנן פורת גילם בדמותו וברוחו את המיטב שבציונות".

ח"כ זבולון אורלב, מפלגת הבית היהודי סיפר כי קיבל את ההודעה על מות פורת בתדהמה: "האמנתי שחנן כמו בפעמים קודמות, יידע להתגבר וימצא את הפתח לצאת מן המחלה. הכרתי אותו למעלה מ-40 שנה. אני חושב שהוא אחד מהמייצגים של דור הכיפות הסרוגות, שהיה ממשגיחי הכשרות וקובעי המזוזות ורצה להוביל ולהנהיג. פעילותו הייתה סמל לצעירים רבים לקחת את גורלם בידם, להיות חלוצים ולשאת בעול.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ספדה לפורת: "חנן פורת היה מסמליה המובהקים של תנועת ההתיישבות האמונית, והצליח באופיו ובכישוריו הייחודיים, להוות גשר של דיאלוג בין הזרמים הפוליטים בישראל. פעילותו הציבורית הענפה לאורך עשרות שנים היא תמהיל של ציונות, אהבת הארץ ואהבת העם, והוא יחסר לרבים בציבור - אלה שתמכו בו וגם אלה שחלקו על דרכו. יהי זכרו ברוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת