סקר: העבודה עולה על חשבון קדימה

העבודה חוזרת למשחק: חמישה ימים עברו מהלילה בו נבחרה שלי יחימוביץ' ליו"ר מפלגת העבודה וכבר ניכרת השפעה – העבודה מתחזקת והופכת להיות המפלגה השנייה בגודלה על חשבון קדימה. כך עולה מסקר מיוחד שערך עיתון "הארץ". עוד מגלה הסקר כי נאום "הדוגרי" של נתניהו עשה את שלו – 41% מהנשאלים מרוצים מתפקוד ראש הממשלה

טרם עבר שבוע לבחירתה של יו"ר החדשה של העבודה וכבר מניות המפלגה בעלייה. סקר מיוחד שערך עיתון "הארץ" מציג כי מפלגת העבודה בדרכה חזרה להיות המפלגה השנייה אחר הליכוד.

בסקר שנערך על ידי חברת "דיאלוג" עולה כי מפלגת העבודה מתחזקת על חשבון קדימה. אילו היו מתקיימות הבחירות היום קדימה הייתה זוכה ל-18 מנדטים, ירידה של שישה מנדטים מהבחירות האחרונות, בעוד מפלגת העבודה הייתה מקבלת 22 מנדטים -עלייה של תשעה מנדטים לכוחה. גם  תנועת מרצ רושמת עלייה ולה מתווספים שני מנדטים. 

בנוסף בדק הסקר את מעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקרב הציבור, במיוחד לאחר הנאום ביום שישי האחרון בפני מועצת האו"ם. נראה כי ראש הממשלה שיפר באופן ניכר את מצבו בדעת הקהל. נתניהו זוכה ל -41% שביעות רצון, לעומת 32% לפני חודשיים. במקביל ירד שיעור הנשאלים שאינם שבעי רצון מתפקודו של ראש הממשלה והוא עומד על 45% לעומת 54% בסקר הקודם.

נתונים נוספים שעולים מהסקר מראים כי כ- 60% מהסוקרים מדווחים על תחושה חיובית בעקבות דבריו של ראש הממשלה באו"ם. 40% מהנשאלים בסקר דיווחו כי במהלך נאומו של נתניהו בניו יורק הרגישו גאווה. 21% הרגישו תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת