טרכטנברג: לא פתרנו את רוב הבעיות

יום לפני פרסום מסקנות הוועדה הכלכלית-חברתית, פרופסור מנואל טרכטנברג שולח מסר ברור לממשלה בבלוג שלו. "פרק היישום הינו באחריות הדרג הנבחר. אנו משוכנעים כי יישמו ההמלצות בהקדם", הוא כותב

פרופ' מנואל טרכטנברג. ארכיון (חדשות 2)

יו''ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי, פרופסור מנואל טרכטנברג, מפרסם היום מסר ברור לממשלת נתניהו: "לא יכולנו להציע מענים לכל המצוקות שהועלו ואף לא לרובן". מחר הוא צפוי לחשוף את המסקנות הסופיות של הוועדה בראשותו.

בבלוג האישי שלו כתב פרופסור טרכטנברג: "פרק היישום הינו באחריות הדרג הנבחר שבמדינת ישראל. כעת המערכה עוברת למקבלי ההחלטות, כיאה למשטר דמוקרטי. אנו משוכנעים כי אלה יאמצו את ההמלצות כמקשה אחת, ויישמו אותן בהקדם. הציבור בישראל עוקב בדריכות ובעין בוחנת, ולא ייתן לחמוק מהאחריות לקדם את כמיהתו לחברה צודקת יותר".

לדברי טרכטנברג, הוועדה בראשותו תקרא לממשלה לפעול בהתמדה ובנחישות לשילובם של כל מגזרי האוכלוסייה בעשייה המשקית, לרבות גברים חרדים ושל נשים ערביות. ישנה גם התייחסות לחשיבות למניעת צורות תחרות לא משוכללות והפרטות מוגזמות.

עוד נכתב בבלוג כי על המדינה לטפל "בכשלי היסוד בשירות המדינה ובסקטור הציבורי". בנוסף, מבקש פרופסור טרכטנברג לשמר את ערוצי ההידברות הישירה עם הציבור הרחב במתכונת של "דמוקרטיה השתתפותית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת