לבני לחדשות 2 באינטרנט: "נתניהו איבד את חוכמת המעשה"

בעוד ראש הממשלה עומד לשוב ארצה בתום דו-קרב הנאומים בסוף השבוע באו"ם, תוקפת יו"ר האופוזיציה את נתניהו וטוענת כי הוא "מדבר על צדק, אך איבד את חוכמת המעשה". לבני אמרה בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו ממשיכים לפגוע בעצמנו", וקראה לנתניהו לפתוח במו"מ: "במקרה זה, אתן לו את החיזוק הדרוש"

לאחר סוף שבוע עמוס באירועים מדיניים, מבקשת יו"ר האופוזיציה ציפי לבני לצנן את ההתלהבות מנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם וטוענת: "אנחנו ממשיכים לפגוע בעצמנו. נתניהו מדבר על צדק, אבל איבד את חוכמת המעשה".

ח"כ לבני אמרה את הדברים בראיון לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "ראש הממשלה יקבל ממני חיזוק אם ילך בדרך של משא ומתן, אבל בינתיים נראה שמדובר בנאומים חוצבי להבות ללא תקווה", לדברי יו"ר האופוזיציה.

"יש שני נרטיבים היסטוריים על האדמה הזאת - הפלסטיני והיהודי", אמרה לבני. "אסור לנו לריב מי צודק יותר. צריך לשים את הסיפורים ההיסטוריים בצד ולקבוע עתיד טוב יותר לשני הצדדים. צריך לראות איך מגיעים להסדר ששומר על ישראל כמדינת הלאום היהודי, כי גם אם נמנע את ההחלטה הנוכחית במועצת הביטחון, תהיינה אחרות".

"הקפאת התנחלויות? זה מחיר נמוך"

באשר לדברי גורמים מדיניים שהמליצו בסוף השבוע להטיל סנקציות כלכליות על הרשות על רקע פנייתה למועצת הביטחון, אמרה לבני כי מדובר בפגיעה בישראל. "מצד אחד זה מראה שאנחנו יודעים להפנות אגרוף לפלסטינים, אבל זה פוגע בסופו של דבר בפרצוף שלנו", טענה יו"ר האופוזיציה. "ישראל צריכה לקבל החלטות שעוסקות בה ובאינטרס שלנו. הענשה היא אולי לגיטימית, אבל לא חכמה".

במהלך דבריה התייחסה יו"ר קדימה גם לנושא ההתנחלויות, שעמד במוקד חילופי ההאשמות בין נתניהו לאבו מאזן. "הקפאת התנחלויות זה המחיר הטקטי הנמוך ביותר שאנחנו יכולים לשלם", אמרה לבני. "נתניהו מדבר בצדק על ביטחון ישראל, אבל לא יכול להסביר למה בניית בית נוסף תורמת לו. כל ההתנהלות שלו בעייתית".

"השארתי לנתניהו הצעה פתוחה לממשלת אחדות", גילתה לבני במהלך הראיון. "אמרתי לו שאם הוא רוצה להגיע להסדר ויש לו בעיה פוליטית, אתמול בו. אבל בינתיים אין משא ומתן והוא בוחר לשמר את הקואליציה שלו על פני קידום מדינת ישראל".

"יחימוביץ' יכולה להיות שותפה נאמנה"

תהיה שותפה נאמנה? יחימוביץ' (אלבום תמונות אישי)
"אני הייתי מוכנה להיות קשוחה בכל הנושאים החשובים לישראל - ביטחון, אי שיבה של פליטים ושמירה על גושי ההתיישבות", אמרה לבני, "אבל במקומות שפחות חשובים לנו - נתפשר. נתניהו מדבר קשוח וישראל מאבדת את כל הנכסים האסטרטגים שלה".

בסופו של הראיון התייחסה לבני לבחירתה של שלי יחימוביץ' לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ולאיום האלקטורלי שלה על הכוח של קדימה. "אני לא מסתכלת על ראשי מפלגות כלוקחי או תורמי מנדטים לקדימה", אמרה לבני. "אני מסתכלת אם הם יכולים להיות שותפים לעקרונות שלנו ומפלגת העבודה כשלה בכך בבחירות האחרונות. אם יחימוביץ' תרצה, היא יכולה להיות שותפה נאמנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת