מי את באמת, שלי יחימוביץ'?

עוד בכיתה ט' היא יצאה נגד מנהלי התיכון בו למדה, ואולי כבר אז אפשר היה לגלות את ניצני הפוליטיקאית שכבשה את מפלגת העבודה. היא אמא לשניים, חובבת בעלי חיים ואוהבת לרכב על אופניים, ותכנית הטלוויזיה האהובה עליה היא "באפי ציידת הערפדים". הכירו את יושבת הראש החדשה של מפלגת העבודה

שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה (AP)

שש שנים לאחר שחצתה בסערה את הקווים מאולפני הרדיו והטלוויזיה אל עבר הפוליטיקה, כבשה ח"כ שלי יחימוביץ' את ראשות מפלגת העבודה, לאחר שגברה על עמיר פרץ בסיבוב השני של הבחירות המקדימות.

יחימוביץ' נולדה בשנת 1960 בכפר סבא, בת לאב פועל בניין ולאם מורה, חנה ומשה, שניהם ניצולי שואה מפולין, ואת רוב ילדותה העבירה ברמת השרון.

חברים וקרובים מספרים עליה שכבר כשהייתה נערה היא החלה במאבקים ציבוריים ותלתה שלטי מחאה בבית הספר, ועקב כך סולקה מתיכון "אוסטרובסקי" ברעננה בו למדה. את שירותה הצבאי העבירה בתפקידי שלישות בהם קצינת ת"ש של פרויקט הלביא, ולאחר מכן סיימה תואר במדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה) באוניברסיטת בן גוריון.

את דרכה העיתונאית החלה ככתבת העיתון "על המשמר" בדרום, ולאחר מכן גויסה לקול ישראל, שם שימשה בין השאר ככתבת לענייני עבודה, כלכלה ופוליטיקה. בשנת 1993, לאחר מעברו של רזי ברקאי לגלי צה"ל, החלה יחימוביץ' להגיש את "הכל דיבורים". בשנת 2000 הצטרפה לחברת החדשות של ערוץ 2, והגישה את "פגוש את העיתונות" וגם את הפינה "גילוי דעת" באולפן שישי.

לקראת סוף שנת 2005, ועם בחירתו של עמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה, הודיעה יחימוביץ' במפתיע על מעבר לפוליטיקה והצטרפות למפלגת העבודה. השניים, שלאחרונה הפכו יריבים - היו שותפים פוליטיים, ופרץ סייע לה בבחירות לרשימת העבודה לקראת בחירות 2006.

מאז היבחרה לכנסת, עוסקת יחימוביץ' בקידום אוכלוסיות חלשות במגוון הצעות חוק. החוק שהעלה אותה לכותרות יותר מהכל הוא החוק שמחייב מעסיק לספק מקום ישיבה לעובדיו - או בשמו הידוע "חוק הקופאיות", אולם יחימוביץ' נחשבת ל"שיאנית חקיקה", עם 34 חוקים הרשומים על שמה - מרביתם נוגעים לזכויות עובדים.

יחימוביץ' והחתול האהוב סוקי (חדשות 2)

יחימוביץ' כתבה שני רומנים שהיו לרבי מכר ("אשת איש" ו-"משחקי זוגות"), והיא אמא של גל, חייל בן 20, ושל רמה בת ה-15, תלמידה בעירוני א' בתל אביב. התחביבים שלה, כפי שהיא מעידה על עצמה, הם לבשל, לקרוא מדע בדיוני ופנטסיה, לרכב על אופניים, ובעלי חיים; תכניות הטלוויזיה האהובות עליה הן באפי ציידת הערפדים, דם אמיתי, רוק 30, ד"ר הו, כוכב נולד ותוכניות בישול.

אתמול זכתה יחימוביץ' להישגה הגדול ביותר מאז נכנסה לחיים הפוליטיים, לאחר שהוכתרה כיושבת ראש מפלגת העבודה - הראשונה מאז גולדה מאיר, והיא זו שתוביל את המפלגה בבחירות הבאות לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת