הקלפיות נפתחו; יחימוביץ': "צאו להצביע"

היום מגיע המירוץ לראשות מפלגת העבודה לסיומו כששלי יחימוביץ' ועמיר פרץ מתמודדים על ראשות המפלגה בסיבוב השני של הבחירות לראשות המפלגה. אתמול אמר פרץ כי תמיכת ההסתדרות ביחימוביץ' פסולה, וכי ההסתדרות הפכה למטה בחירות של יחימוביץ'. קטטה אלימה פרצה בקלפי בתל אביב

נפתח הסיבוב השני על ראשות מפלגת העבודה בין שני המועמדים שקיבלו את מספר הקולות הגדול ביותר בסיבוב הראשון: שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ. 66 אלף מתפקדי המפלגה מצביעים ב-71 קלפיות שנפתחו היום ב-10:00 ויינעלו ב-22:00. התוצאות צפויות לקראת חצות.

השקט שאפיין את הסיבוב הראשון בפריימריז של העבודה כבר הופר הבוקר, עם קטטה שפרצה בין פעילים בקלפי ברחוב זמנהוף בתל אביב. פעיל של יחימוביץ' הכה את אחד מפעיליו של פרץ, שלפי דיווח מטה הבחירות של המועמד אף פונה לקבלת טיפול רפואי ואפו נשבר.

בסיבוב הראשון שנערך בשבוע שעבר קיבלה יחימוביץ' 32% מקולות המתפקדים ואילו פרץ קיבל 31%. המועמד שהגיע למקום השלישי עם 25% מקולות המצביעים, יצחק הרצוג, לא הודיע על תמיכה במי מהמועמדים. המועמד שהגיע למקום האחרון עם 12%, עמרם מצנע, הודיע כי יתמוך בח"כ עמיר פרץ בסיבוב השני.

בריאיון לערוץ החדשות קראה הבוקר יחימוביץ' למתפקדי העבודה לצאת לקלפיות. "אחוז ההגעה לקלפיות מאוד משמעותי לניצחון שלי, זה מאבק צמוד, עמיר קמפיינר חבל על הזמן", אמרה. פרץ אמר לאחר שהצביע: "ראינו אתמול בסקרים את התנפצות האגדה שמישהו מביא לעבודה יותר מנדטים ממני. אני מביא הכי הרבה מנדטים מהליכוד, ואלו המנדטים שנחוצים למהפך שלטוני". לדבריו, "אזרחי ישראל זקוקים לתקווה חדשה ואין לי ספק שאפשר להחליף את שלטון הליכוד. לחברי בקיבוצים אני קורא, לפני ההצבעה הביטו על מורשת רבין, על דגל השלום ועל הדגל החברתי. לחברי בהסתדרות אני קורא, הצביעו על פי צו מצפונכם". 

פרץ: תמיכת ההסתדרות ביחימוביץ' פסולה

אתמול, לאחר הודעתו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני על תמיכתו במועמדותה של ח"כ שלי יחימוביץ', עתרו אנשיו של קודמו בתפקיד, עמיר פרץ, לשופטת פריש שמונתה לפקח על טוהר הבחירות - בטענה שהדבר מעלה "חשד לפגיעה חמורה בטוהר הבחירות במפלגת העבודה".

עו"ד אורי אהד המייצג את פרץ הסביר כי "מאז תמיכתו הפומבית אתמול של עיני ביחימוביץ', הפכו מתקני ההסתדרות השונים בארץ למטות בחירה אקטיביים למען יחימוביץ'. עובדי ההסתדרות הפכו בעל כורחם לפעילי מטה הבחירות של יחימוביץ' המקבלים גם, בחלק מהמקרים, הוראות מראש אגף המרחבים בהסתדרות - אבי יחזקאל". במטה יחימוביץ' דחו מכל וכל את הדברים וטענו כי "מדובר בספין חדש שאין לו כל קשר למציאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת