פרץ: תמיכת עיני ביחימוביץ' אסורה לפי חוק

אחרי שיו"ר ההסתדרות הביע את תמיכתו בשלי יחימוביץ' לראשות העבודה, עתר יריבהּ עמיר פרץ לשופטת האחראית על טוהר הבחירות, בטענה שהסיוע של העובדים בהוראת עיני אינה חוקית. היא דחתה את ההאשמות וטענה: "זה ספין שאין לו קשר למציאות"

ערב הסיבוב השני בפריימריז ולמחרת הודעתו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, על תמיכתו במועמדותה של ח"כ שלי יחימוביץ' במרוץ לראשות העבודה, עתרו אנשיו של קודמו בתפקיד, עמיר פרץ, לשופטת פריש שמונתה לפקח על טוהר הבחירות - בטענה שהדבר מעלה "חשד לפגיעה חמורה בטוהר הבחירות במפלגת העבודה".

עו"ד אורי אהד המייצג את פרץ הסביר כי "מאז תמיכתו הפומבית אתמול של עיני ביחימוביץ', הפכו מתקני ההסתדרות השונים בארץ למטות בחירה אקטיביים למען יחימוביץ'. עובדי ההסתדרות הפכו בעל כורחם לפעילי מטה הבחירות של יחימוביץ' המקבלים גם, בחלק מהמקרים, הוראות מראש אגף המרחבים בהסתדרות - אבי יחזקאל".

בא כוחו של פרץ הוסיף כי "עובדה זו, של קבלת הוראות לפעילות פוליטית מן הממונים עליהם היא בלתי חוקית ומציבה בפני העובדים מכשול שאליו רבים מהם אינם מודעים. כפועל יוצא, הם יישאו באחריות אישית לפעולות המנוגדות לחוקי הבחירות. עולה חשש כבד להמשך תהליך הבחירות התקין והשמירה על טוהר הבחירות וכשרותן".

במטה יחימוביץ', מנגד, דחו מכל וכל את הדברם וטענו כי "מדובר בספין חדש שאין לו כל קשר למציאות". אנשיה של המתמודדת לראשות העבודה הדגישו כי "העובדים יודעים היטב מי היתה זו שייצגה אותם במסירות בכנסת וגוננה על פרנסתם, ולכן הם הצביעו לשלי בסיבוב הקודם וישובו ויצביעו עבורה גם מחר. אנחנו קוראים לכל המצביעים להגיע לקלפיות ולהצביע אך ורק על פי צו מצפונם".

במוצ"ש: מצנע הביע תמיכה בפרץ

עמרם מצנע, יו"ר העבודה לשעבר ומי שהגיע אחרון בסיבוב הראשון של הפריימריז, הודיע במוצאי השבת כי יתמוך בח"כ עמיר פרץ בסיבוב השני. השניים נפגשו בביתו של מצנע בחיפה לפגישה שהוגדרה "טובה ועניינית". כמה שעות לאחר הפגישה, הודיע מצנע רשמית כי הוא מעביר את תמיכתו לפרץ.

הנפגעת העיקרית מהמהלך של מצנע, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה כי היא "מצטערת על החלטתו של מצנע ויודעת בוודאות כי החלטתו רחוקה מאד מנטיית ליבם של בוחריו. 5000 המתפקדים שהצביעו למצנע הם אנשים ערכיים הרוצים במפלגה נקייה ומתחדשת ואני קוראת להם לא לבחור בהמנעות מהצבעה ביום רביעי אלא להגיע לקלפיות ולהצביע על פי צו מצפונם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת