נתניהו על גמל, כחלון צלל עם כריש

משפחת נתניהו - בנימין, שרה, יאיר ואבנר - פינו זמן איכות וטיילו בנגב לרגל חול המועד. לאחר שרכב על גמל, שיבח נתניהו את ההתפתחות בדרום: "אנחנו רואים כאן את הנגב שלנו במלוא תפארתו העתיקה וגם בעתיד הזוהר שלו". גם יו"ר כולנו ניצל את החופש - לצלילה מאתגרת

נופש מהרכבת הממשלה: לאחר שחגגו את ניצחונם בבחירות בשבוע שעבר עם הופעות אישיות של עמיר בניון ופאר טסי, יצאו היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה לטיול בנגב - יחד עם הילדים יאיר ואבנר. במהלך הטיול רכבה המשפחה על גמלים ובילתה בגן הלאומי ממשית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, שנמצא בימים אלה בעיצומו של המשא ומתן הקואליציוני מול נציגיו של רה"מ, יצא גם הוא לטייל. כחלון בחר בביקור מעט יותר מאתגר כשיצא לצלול עם כרישים באילת.

"משפחתי ואני מבלים כאן בנופי הארץ היפה שלנו, כמו המוני משפחות בישראל. אנחנו נמצאים כאן בממשית, עיר עתיקה בנגב, אנחנו רואים כאן את הנגב שלנו במלוא תפארתו העתיקה וגם בעתיד הזוהר שלו שהולך ונבנה בערים כמו באר שבע ודימונה, בהן נבקר בהמשך היום", אמר נתניהו במהלך הסיור.

נתניהו איחל "שהחג ימשיך להיות שמח"

בזמן הביקור של המשפחה בממשית הושב לטבע נשר שנפגע קשה מההרעלה בעין עבדת, אחרי שטופל בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים. לאחר מכן סייר נתניהו עם משפחתו בדימונה ובקריית הסייבר בבאר שבע.

ראש הממשלה הדגיש את החשיבות ההיסטורית של האזור: "ליד תל שבע, מקום שבו היה אברהם אבינו לפני כמעט 4,000 שנה, אנחנו מקימים את קריית הסייבר ותופסים את העתיד בידיים. אני מאחל לכל המטיילים בישראל ליהנות בחג, שמרו על עצמכם, תנהגו בזהירות כדי שהחג ימשיך להיות שמח".

משפחת נתניהו בהרכב מלא (עמוס בן גרשום, לע"מ)

לאחר מכן התייחס נתניהו לפיגוע הדקירה בבנימין - וגם לעסקה עם אירן: "אני מבקש גם לשלוח תודה לכל חיילי צה"ל ולחיילי משמר הגבול, אנשי כוחות הביטחון והמשטרה ששומרים עלינו בכל יום, גם ביום הזה, ובהזדמנות הזאת אני מבקש לשלוח החלמה שלמה לחיילי צה"ל הפצועים שפעלו בנחישות ובאומץ לב כדי לסכל את הפיגוע. חג שמח לכם, לכל בית ישראל".

בנוגע להסכם של המעצמות עם אירן, אמר נתניהו כי "ישראל שותפה לקביעה שעם פקיעת הסכם הגרעין עם אירן זמן הפריצה של אירן להשגת פצצות גרעין יהיה אפסי".

נתניהו הוסיף כי היכולת הגרעינית של אירן "תהיה התוצאה הבלתי נמנעת של ההסרה האוטומטית של המגבלות, דבר שיאפשר לאירן להשיג כושר ייצור בהיקף תעשייתי. החלופה להסכם הרע היא לא מלחמה - החלופה היא הסכם טוב. כזה ניתן להשיג, אבל צריך לעמוד איתן ולדרוש את התנאים שנחוצים כדי לשמור על ביטחון ישראל, ביטחון האזור וביטחון העולם".