עיני הודיע: תומך ביחימוביץ' לראשות העבודה

אחרי שעמרם מצנע הצהיר כי יתמוך במועמדותו של עמיר פרץ, קיבלה הח"כית המתמודדת על ראשות העבודה חיזוק משמעותי ממי שהחליף את פרץ בלשכת יו"ר ההסתדרות: "הצדק החברתי היה תמיד נר לרגליה"

עופר עיני. תומך ביחימוביץ' (גיא נובוטני)

יומיים לפני הסיבוב השני בפריימריז במפלגת העבודה - ושלי יחימוביץ' מקבלת חיזוק משמעותי על פני יריבהּ בהתמודדות על ראשות התנועה, עמיר פרץ. אחר הצהריים הודיע יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, כי הוא תומך במועמדתה של יחימוביץ'.

בהודעה מטעמו של עיני נמסר כי "בחמש השנים האחרונות הייתה יחימוביץ' שגרירה נאמנה של ציבור העובדים בכנסת. היא מעולם לא ביקשה תמורת פעילותה אתנן פוליטי, אלא פעלה מתוך אמונה בערכים הסוציאל-דמוקרטים ומתוך מחויבות עמוקה לזכויות העובדים, הגימלאים והשכבות החלשות בכלל".

עיני, שהחליף בלשכת יו"ר ההסתדרות את פרץ, כתב על יחימוביץ' כי "הצדק החברתי היה תמיד נר לרגליה והיא עשתה זאת תוך שיתוף פעולה מלא עם ציבור העובדים ותוך ראיה מפוכחת של המציאות. אני בטוח שגם כאשר שלי תבחר ביום רביעי ליו"ר מפלגת העבודה, ואני מקווה שכך יהיה, היא תישאר נאמנה לערכיה ולדרכה".

בסיום דבריו, כתב עיני כי "שלי גילתה בשנים האחרונות מחויבות גדולה לעניינים החברתיים. שלי הייתה עקבית בדרכה גם כאשר היה עליה לנקוט בעמדות לא פופולריות, מתוך בחירה ערכית ומחויבות עמוקה לאמונותיה וערכיה. היא מייצגת זן של מנהיגות שאינה אופורטוניסטית ואינה מדברת בשני קולות. מנהיגות שמאוד חסרה היום".

מנגד, הודיעו אברום בורג ונכדו של דוד בן גוריון, יריב בן אליעזר, על תמיכה במועמד השני, ח"כ עמיר פרץ. בורג אמר שעמיר פרץ הוא המנהיג המנוסה והמתאים ביותר להביל את מפלגת העבודה. 

שלשום: מצנע הביע תמיכה בפרץ

עמרם מצנע, יו"ר העבודה לשעבר ומי שהגיע אחרון בסיבוב הראשון של הפריימריז, הודיע במוצאי השבת כי יתמוך בח"כ עמיר פרץ בסיבוב השני. השניים נפגשו בביתו של מצנע בחיפה לפגישה שהוגדרה "טובה ועניינית". כמה שעות לאחר הפגישה, הודיע מצנע רשמית כי הוא מעביר את תמיכתו לפרץ.

הנפגעת העיקרית מהמהלך של מצנע, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה כי היא "מצטערת על החלטתו של מצנע ויודעת בוודאות כי החלטתו רחוקה מאד מנטיית ליבם של בוחריו. 5000 המתפקדים שהצביעו למצנע הם אנשים ערכיים הרוצים במפלגה נקייה ומתחדשת ואני קוראת להם לא לבחור בהמנעות מהצבעה ביום רביעי אלא להגיע לקלפיות ולהצביע על פי צו מצפונם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת