מצנע הודיע: אני תומך בפרץ

4 ימים לפני הסיבוב השני בפריימריז בעבודה, הודיע המועמד המפסיד עמרם מצנע על תמיכתו בח"כ עמיר פרץ. בוז'י, לעומתו, הודיע כי לא יתמוך באף מועמד - כדי לשמר את מחנהו. יחימוביץ' בתגובה: "החלטתו של מצנע רחוקה מאד מנטיית ליבם של בוחריו"

עמרם מצנע, יו"ר העבודה לשעבר ומי שהגיע אחרון בסיבוב הראשון של הפריימריז, הודיע כי יתמוך בח"כ עמיר פרץ בסיבוב השני שייערך ביום רביעי השבוע. השניים נפגשו היום אחה"צ בביתו של מצנע בחיפה לפגישה שהוגדרה "טובה ועניינית". כמה שעות לאחר הפגישה, הודיע מצנע רשמית כי הוא מעביר את תמיכתו לפרץ.

הנפגעת העיקרית מהמהלך של מצנע, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה כי היא "מצטערת על החלטתו של מצנע ויודעת בוודאות כי החלטתו רחוקה מאד מנטיית ליבם של בוחריו. 5000 המתפקדים שהצביעו למצנע הם אנשים ערכיים הרוצים במפלגה נקייה ומתחדשת ואני קוראת להם לא לבחור בהמנעות מהצבעה ביום רביעי אלא להגיע לקלפיות ולהצביע על פי צו מצפונם".

בוז'י החליט להימנע מתמיכה באחד המועמדים

לעומתו, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג הודיע היום כי לא יודיע על תמיכה באף אחד מהמועמדים לראשות מפלגת העבודה, ויאפשר לאנשי מחנהו חופש בחירה בסיבוב השני של הפריימריז. הרצוג מבקש באופן הזה לשמור על המחנה שלו מאוחד ועל ידי כך לשמר את כוחו במפלגה – שהוכיח עוצמה רבה כשהביא אותו במפתיע למקום השלישי בפריימריז עם 25 אחוזים מקולות המתפקדים.

"מתוך אחריות ונחישות למנוע פילוג בקרב חברי המפלגה, אשר עלול למנוע יציאתה של מפלגת העבודה לדרך חדשה, החלטנו ביחד כי איננו מתכוונים להביע תמיכה פומבית באף אחד מהמועמדים לראשותה", נכתב בהודעה המשותפת של הרצוג ושל אראל מרגלית, המועמד שפרש עוד לפני הסיבוב הראשון. "אשר על כן, אנו קוראים לתומכינו להצביע על פי צו מצפונם למועמד או המועמדת אשר עשויים בעיניהם להבטיח כי גם ביום שאחרי הבחירות, תישאר המפלגה מאוחדת".

בתוך כך, השרה לשעבר אורה נמיר הודיעה על תמיכתה על תמיכתה ביחימוביץ', זאת לאחר שבפריימריז הקודמים תמכה בח"כ עמיר פרץ. במכתבה של נמיר נכתב: "אני תומכת בח"כ יחימוביץ בזכות היותה פוליטיקאית בעלת יושרה, המשמיעה את קולה במלחמה בשחיתות. אני קוראת למצנע והרצוג להביע תמיכה רשמית בשלי יחימוביץ', וקוראת לציבור מצביעי העבודה לתמוך במועמדותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת