יחימוביץ': "הוכחתי פוליטיקה ישרה מהי; אין ספק שאנצח בסיבוב השני"

המועמדת לראשות מפלגת העבודה שהגיעה בסיבוב הראשון ראשונה מבין המועמדים, אך לא השיגה את 40 האחוזים הנדרשים, משוכנעת כי תנצח בסיבוב השני. "הוכחתי מהי פוליטיקה ישרה ואני בטוחה שאצליח בסיבוב השני", אמרה יחימוביץ' בשיחה עם ערוץ החדשות. בראיון לגלי צה"ל תקף הבוקר עמיר פרץ את יחימוביץ': "הפעילה לחץ גדול"

כשהיא מלאה באופטימיות מכך שקיבלה 32% מקולות הבוחרים בפריימריז לראשות העבודה, אך עדיין זהירה לקראת הסיבוב השני מול עמיר פרץ, מתפנה שלי יחימוביץ' החל מהבוקר לקרב הנוסף במערכה על תפקיד יושבת הראש של המפלגה.

בריאיון לערוץ החדשות אמרה יחימוביץ' כי בפני הבוחרים צריכים לעמוד עתה שני שיקולים עיקריים - מי תוביל סדר יום חברתי וסוציאל-דמוקרטי ומי תצליח להביא יותר מנדטים בקרב הציבור הרחב, שאינו נמנה רק על חברי מפלגת העבודה.

"עשיתי את מה שעשיתי באופן חופשי"

"אני חושבת שהמפלגה אמרה את דבריה וכך גם ציבור הבוחרים", אמרה יחימוביץ', שסיימה את הסיבוב הראשון כמובילה, אך עם פחות מ-40 האחוזים הדרושים. "אנחנו צריכים להוביל למפלגה רעננה, סוציאל-דמוקרטית, שחותרת לצדק ומנסה לממש שוויון כערך המופת שלה. מפלגה שלא מפקירה ציבורים באוכלוסיה ודואגת לאדם העובד ולחירותו, שלא יהיה עני".

"מפלגת העבודה מחזירה לעצמה את האחריות המנהיגותית על כל החלקים של מדינת ישראל", הוסיפה יחימוביץ'. "ההישג הגדול שלי הוא בכך שכל המצביעים עשו את זה באופן חופשי, דמוקרטי, בלי כפייה, בלי קבלני קולות ובלי דילים. הם פשוט באו והביעו בי את אמונם. הראינו מהי פוליטיקה ישרה ואני בטוחה שהמפלגה תבחר בי בסיבוב השני".

"בוז'י ומצנע ערכיים וראויים"

במהלך השיחה פנתה יחימוביץ' למצביעי יצחק (בוז'י) הרצוג ועמרם מצנע וקראה להם להצטרף אליה. "אין ספק שההצבעה שלהם הייתה מכובדת ולגיטימית, כי מדובר בשני מועמדים ראויים", הוסיפה יחימוביץ'. "עם זאת, עכשיו זה מרוץ ביני לבין עמיר בלבד. הבוחרים של בוז'י ומצנע מאוד ערכיים. הם ותיקים ממני פי עשרות מונים במפלגה ורק רוצים בטובתה. עליהם לדעת שאני מסמלת את הקשר האמיתי לערכי העבודה ההיסטורית וגם את הקשר לציבורים צעירים".

עוד אמרה יחימוביץ': "אני מביאה יותר מנדטים ואי אפשר להתעלם מהדבר הזה. מפלגה חפצת חיים צריכה לבחור ביושבת ראש שהיא גם מחוברת באופן עמוק לסדר היום האידיאולוגי שלה וגם להגדיל את שורות המפלגה".

בסיכום דבריה, התייחסה יחימוביץ' ליום שאחרי, אם תזכה בשבוע הבא בסיבוב השני. "מפלגת העבודה בהנהגתי תהיה מפלגה סוציאל-דמוקרטית", אמרה. "המפלגה תדאג גם לחברה וגם למדינה. נהיה מפלגה שוחרת שלום והסדר מדיני, אבל במקביל לא נתנכר לציבורים שלמים בחברה הישראלית. נדאג לצדק חברתי ולחלוקת משאבים הוגנת", הוסיפה ופירטה: "יש להתחיל ברגולציה על ההון, שלא יתפרע, ולדאוג לאנשים עובדים. יש לדאוג שילדים יקבלו חינוך והוריהם יטופלו כראוי. אסור לפורר את החברה".

פרץ נגד יחימוביץ': "טיפחתי את שלי, והיא ניצלה אותי"

הבוחרים לא האמינו בו הפעם. מצנע (חדשות 2)
במקביל, תקף הבוקר עמיר פרץ את יחימוביץ' בראיון ל"מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל. "אני תמיד מביא למפלגה אנשים שאני חושב שיכולים לתרום. הבאתי את שלי למפלגה, טיפחתי וגידלתי אותה - ואז היא ניצלה את הכלים שנתתי לה", האשים פרץ. "לא הבאתי אותה כי חשבתי שהיא לא מאיימת עלי, אבל אתמול הופעלה כוחנות כלפי אנשים בקלפיות כדי שיצביעו לשלי יחימוביץ'".

עוד הוסיף פרץ: "כולם נהרו אחרי הספינים של שלי יחימוביץ' - הסקרים, התקשורת, הפוליטיקה. נהגו בחוסר הגינות כלפי בוז'י, שהיה מועמד ראוי ונתן פייט בלתי רגיל. השימוש הבוטה ששלי עשתה בסקרים נגד מצנע והרצוג הביאו אותה לאן שהיא".

"שלי נהנתה מעל העולמות", הוסיף פרץ. "פעם אומרת שהיא נגד ממשלת נתניהו, אך מצד שני נהנתה משלטונם באמצעות חוקים. אנחנו לא נתנו יד לתחמנות של הממשלה ומעולם לא הצבענו בעד החוקים שלהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת