סגן השר קרא חשוד בהטרדה מינית

שנתיים וחצי לקח לס', עובדת צעירה במשרד רה"מ, עד שאזרה אומץ להתלונן על מה שעשה לה, לטענתה, סגן השר לפיתוח הנגב והגליל איוב קרא. לפי תלונתה של ס', שפורסמה הבוקר בגלי צה"ל, הטריד אותה סגן השר מינית וביצע בה מעשים מגונים. בראיון אמרה העובדת: "אני לא יכולה להסתכל יותר על עצמי במראה"

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל איוב קרא (ליכוד) חשוד בהטרדה מינית, בביצוע מעשים מגונים ובהתבטאויות מעליבות כלפי ס', עובדת צעירה במשרד ראש הממשלה, כך פרסמה הבוקר לראשונה כתבת גלי צה"ל הדס שטייף. בקרוב יזומן סגן השר לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה בלוד.

על פי הפרסום, הגישה לפני כחצי שנה העובדת תלונה בפרשה, שלדבריה אירעה לפני שנתיים וחצי. בעקבות התלונה, פתחה המשטרה בחקירה, זימנה עדים ואף קיבלה אישור לחקור את סגן השר באזהרה.

בראיון לגלי צה"ל אמרה העובדת: "אני לא יכולה לסבול יותר. אני לא יכולה לחזור לחיים שלי ולהחזיר את הכבוד האבוד שלי. אני כבר לא יכולה להסתכל על עצמי במראה. אני מרגישה כמו אובייקט, כמו מריונטה, לא כמו בן אדם".

"לקח לי שנתיים וחצי כי זה קשה להתמודד עם איש ציבור וסגן שר", אמרה המתלוננת במהלך הראיון. "אני אזרחית קטנה שגמרו לה את הזכויות שלה וזה נורא קשה. הרגשתי שאני לבד ובגלל זה לא הגשתי תלונה. אני יודעת שאני צריכה לדבר ושאסור לי לפחד, אבל פחדתי בכל זאת".

לאחר שהגישה את תלונתה במשטרה, מסרה ס' רשימה מפורטת של עדים שיתמכו בגרסתה, ואלו, כאמור, זומנו למתן עדות.

מהפרקליטות והמשטרה נמסר בתגובה לפרסום כי חומר החקירה הועבר לעיון הפרקליטות, אך מאחר שהיה מדובר בסגן שר, היה צריך להעביר את חומרי החקירה לבכירים בארגון וגם לפרקליט המדינה, כדי שזה יאשר את החקירה, דבר שנעשה לבסוף.

סגן השר איוב קרא מסר בתגובה: "לא ידוע לי על חקירה שמתנהלת נגדי. בסביבתי עובדים גברים בלבד ולכן לא הייתה אפשרות לחיכוך עם נשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת