סיבוב שני בעבודה: שלי יחימוביץ' תתמודד מול עמיר פרץ

אחרי יום בחירות צמוד ומלא תהפוכות, לא התקבלה הכרעה במפלגת העבודה – שתצא להצביע פעם נוספת ביום רביעי הבא, הפעם במסגרת הסיבוב השני. בתום ספירת 97% מקולות המצביעים עלה כי שלי יחימוביץ' קיבלה 32%, כשלמקום השני הגיע עמיר פרץ, עם 31%. הרצוג (25%) ומצנע (12%) הודחו מהמרוץ

מפלגת העבודה הולכת לעבר סבב הצבעה נוסף: בתום ספירת 97% מקולות המצביעים בפריימריז עלה הלילה כי שלי יחימוביץ' (32%) ועמיר פרץ (31%) יתמודדו זה מול זה בסיבוב השני שייערך ביום רביעי הבא, זאת לאחר שאף אחד מהם לא הצליח לגרוף את 40% הנדרשים על מנת לנצח כבר בסיבוב הראשון. מהמפלגה נמסר כי התוצאות הסופיות יפורסמו במהלך היום, לקראת שעות הצהריים.

התוצאות המלאות לאחר ספירת 97% מהקולות: שלי יחימוביץ' עם 32%, עמיר פרץ עם 31%, יצחק (בוז'י) הרצוג עם 25% ועמרם מצנע עם 12% בלבד.

יחימוביץ': "אני המחאה החברתית"; פרץ מגייס תמיכה

עם צאתה ממטה הבחירות, לאחר היוודע תוצאות הסיבוב הראשון, הודתה יחימוביץ' לפעיליה, כשאמרה: "הייתה פה אמירה חדה וברורה של מה העבודה רוצה - מפלגה סוציאל-דמוקרטית וערכית. אלטרנטיבה שלטונית לממשלת נתניהו ולקדימה. העבודה בראשותי תהיה הבית האמיתי של המחאה החברתית. הקיץ הזה היה היסטורי בתולדות המדינה. נפרץ נתיב חדש שרק ממנו אפשר לכונן שלום אמיתי".

פרץ, שהגיע למקום השני, מיהר כבר לחזר אחר תמיכתם של שני המועמדים שנשרו בסיבוב הראשון, הרצוג ומצנע, וקרא להם לשלב כוחות עמו: "יש לברך את הרצוג את ההישג. הוא עבד תחת ספינים לא פשוטים שהופעלו על ידי יחימוביץ' ואני רואה בו ובמצנע שותפים לדרך במאבק נגד נתניהו.

גם הרצוג חיזק את מחנה תומכיו כשקרא להם: "היום הוכח שאני הפתעת הבחירות, כפי שהבטחתי, בניגוד לכל הסקרים והפרשנים. בימים הקרובים אתייעץ עם שותפיי בנוגע להמשך צעדנו במסגרת המפלגה". מצנע, שהגיע למקום האחרון בבחירות עם תוצאה מאכזבת, כינס אף הוא את פעיליו וחיזק אותם.

אחוזי הצבעה גבוהים בסיבוב הראשון

עם סגירת הקלפיות בשעה 22:00 מימשו 65% מחברי מפלגת העבודה את זכותם והצביעו ליו"ר המפלגה החדש. קרוב ל-41,000 מתוך 66,310 בעלי זכות הצבעה יצאו אתמול ל-171 קלפיות ברחבי הארץ.

במגזר הערבי נרשם אחוז הצבעה נמוך, מה שהיווה ככל הנראה חיזוק ליחימוביץ' ופגיעה בפרץ. מטה יחימוביץ' הגיש אמש תלונה לוועדת הבחירות המרכזית על הארועים בקלפי באבו קרינת. נציגי ועדת הקלפי במקום דרשו מנציג המטה של יחימוביץ' "לצאת להפסקה", ומשסרב - הוצא בכוח.

חברי הוועדה נשארו בחדר ההצבעה, נעלו הדלת לשעה ארוכה וסרבו לתת לו להיכנס. אז נותרה הקלפי ברשותם ללא פיקוח. בשעה זו, טוענים במטה יחימוביץ', זוייפה ההצבעה במקום בעשרות מצביעים פיקטיביים. המשטרה הוזעקה למקום.

מוקדם יותר התלונן ח"כ הרצוג על כך שמספר מתפקדים למפלגה מטעמו קיבלו היום הודעה כי הם אינם זכאים להצביע. בעקבות התקרית, מטה הבחירות של הרצוג הגיש תלונה לוועדת הבחירות על ניסיון לחבל בתוצאות הבחירות תוך התחזות וקבלת דבר במרמה. למעט הדברים הללו, ההצבעה התנהלה כמעט ללא תקלות.

במקרה אחר, נציגים ממטה הבחירות של הרצוג פנו לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את הקלפי בבית ג'אן לאחר שלטענתם, יו"ר ועדת הקלפי החליט להוציא את תיבת הקלפי מחוץ למתחם ההצבעה. לטענת אנשיו של הרצוג, יו"ר הקלפי קיבל את ההחלטה על דעת עצמו ובניגוד לתקנון הבחירות. לאחר מכן התברר כי התקרית "נתפרה" וכי הנהלת הקלפי הוציאה אותה כדי לאפשר לאדם נכה להצביע.

מי לדעתכם צריך לעמוד בראש המפלגה? הצביעו בסקר חדשות 2 בפייסבוק

בהכנת הידיעה השתתפו רינה מצליח, עמית סגל ופוראת נסאר