עמיר פרץ למצביעיו: תשקרו לסוקרים

שלושה ימים לפני הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה - והמלחמה בין המתמודדים הולכת וגוברת. בעוד ששלי יחימוביץ' מתנהלת כמנצחת וסומכת על ההובלה הגדולה שלה בסקרים, נודע כי ח"כ עמיר פרץ הורה לתומכיו לשקר בסקרים ולא להגיד את האמת. "אני מעדיף להיות מספר שתיים בסקרים - ולנצח ברגע האמת", אמר פרץ

ביום שני הקרוב יתקיימו הבחירות המקדימות במפלגת העבודה, ולקראת סוף מערכת הבחירות הזו מתרבים הסקרים.

אבל, על פי ניסיונות העבר, מתברר שאי אפשר לסמוך על סקרי פריימריז, שבאופן מסורתי לא מדייקים. עדות לכך אפשר למצוא בדבריו של המועמד לראשות מפלגת העבודה עמיר פרץ, שביקש בימים האחרונים ממתפקדיו שלא לשתף פעולה עם הסוקרים ולא להגיד את האמת. "אני מעדיף להיות מספר שתיים בסקרים - ולנצח", אמר הבוקר פרץ.

הסיבה לבקשה של שר הביטחון לשעבר, נובעת מהעובדה שהוא יודע כי הסיכוי היחיד שלו לנצח הוא בסיבוב הראשון - מכיוון שלאחר מכן גם תומכי הרצוג וגם תומכי מצנע יעברו למחנה יחימוביץ'. לכן, מנסה פרץ לשמור את קהל המצביעים שלו במתח, ולא לנסות ולקחת את המושכות בסקרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סקר חדשות 2: יחימוביץ' מנצחת בגדול

בסקר מיוחד, שערך עבור חדשות 2 מכון שריד בהנהלת ד"ר מירי ויוסי שריד, עולה כי יחימוביץ' מנצחת כבר בסיבוב הראשון בהתמודדות על ראשות המפלגה וזוכה ל-42% תמיכה. אחריה, בפער ניכר, עמיר פרץ עם 25%, יצחק הרצוג במקום השלישי עם 16% אחוזים, צמוד אליו עמרם מצנע 15% וסוגר את הרשימה אראל מרגלית עם 2%.

גם אם יחימוביץ' לא תשיג 40% תמיכה כבר בסיבוב הראשון, ויידרש סיבוב נוסף להתמודדות, בסיבוב השני היא כבר מביסה את פרץ ומשיגה שני שליש מהקולות, 67%, כפול מהתמיכה בפרץ - שמשיג רק כ-30%.