סקר חדשות 2: יחימוביץ' מנצחת בגדול

5 ימים לבחירות במפלגת העבודה, ומסקר מיוחד שנערך עבור חדשות 2 עולה כי שלי יחימוביץ' מביסה את כל יריביה - ייתכן שאף בסיבוב הראשון. אל מול כל המועמדים זוכה יחימוביץ' ב-42% מול 25% של פרץ, אך בסיבוב השני היא כבר משיגה שני שלישים מהקולות - פי 2 מפרץ. אראל מרגלית הודיע על פרישתו מהמירוץ. צפו בממצאי הסקר

חמישה ימים לבחירות המקדימות במפלגת העבודה, ונראה כי מי שצפויה לעמוד בראשות המפלגה בבחירות הבאות היא שלי יחימוביץ'.

סקר מיוחד, שערך עבור חדשות 2 מכון שריד בהנהלת ד"ר מירי ויוסי שריד, עולה כי יחימוביץ' מנצחת כבר בסיבוב הראשון בהתמודדות על ראשות המפלגה וזוכה ל-42% תמיכה. אחריה, בפער ניכר, עמיר פרץ עם 25%, יצחק הרצוג במקום השלישי עם 16% אחוזים, צמוד אליו עמרם מצנע 15% וסוגר את הרשימה אראל מרגלית עם 2%.

גם אם יחימוביץ' לא תשיג 40% תמיכה כבר בסיבוב הראשון, ויידרש סיבוב נוסף להתמודדות, בסיבוב השני היא כבר מביסה את פרץ ומשיגה שני שליש מהקולות, 67%, כפול מהתמיכה בפרץ - שמשיג רק כ-30%.

יחימוביץ' מתנהלת כבר כמנצחת

בתקופה האחרונה ניסו "להדביק" ליחימוביץ' תדמית של קרבה לליכוד, אך ממצאי הסקר הערב מוכיחים כי הניסיונות הללו עלו בתוהו וכי היא זו שככל הנראה תזכה בפריימריז בשבוע הבא.

עמיר פרץ הוכיח בעבר כי יש לו יכולת להביא את המצביעים שלו לקלפיות. על כן, אם הם באמת יגיעו - הוא יוכל לצמצם את הפערים משמעותית מיחימוביץ'. בינתיים, יחימוביץ' מתנהלת כמנצחת ונערכת ליום שאחרי: היא מפרגנת לפרץ ורוצה אותו מאוד לצדה, לאחר שייקבע סופית כי ניצחה בפריימריז.

מרגלית פרש - והעביר תמיכתו להרצוג

מוקדם יותר הערב הודיע המועמד אראל מרגלית שעלה בהגרלה לנאום ראשון, כי הוא מסיר את מועמדותו וכי הוא מעביר את תמיכתו לח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. 

מרגלית אמר מעל הבמה: "בוז'י הגיע הזמן שלך! אני חושב שהגיע הזמן לאחד כוחות סביב מנהיג צעיר שיכול להנהיג את המפלגה. אני מסיר את מועמדותי. הגיע הזמן למנהיג שיאסוף את כולם תחתיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת