ברק בוחש ב"עבודה": קורא לתמוך ביחימוביץ' או בפרץ

אנשיו של שר הביטחון פנו אל המקורבים אליו במפלגה שנטש וקרא להם לתמוך במועמדותם של השניים, מתוך הערכה כי אם אלו ייזכו - יביא הדבר להתמוטטות "העבודה". הפריימריז ייערכו בעוד שישה ימים

מחר ידון בית המשפט בבקשתו של איש העסקים והמועמד לראשות מפלגת העבודה, אראל מרגלית, לדחות את הפריימריז במפלגה בטענה שספר הבוחרים פורסם באיחור. אם עתירתו לא תתקבל, ייערכו הבחירות לראשות התנועה בעוד שישה ימים בדיוק - והמועמדים עסוקים בגיוס בוחרים עד לרגע האחרון.

בינתיים, מקבלים מקורביו של יו"ר העבודה הפורש, אהוד ברק, שנותרו במפלגה שעזב - פניות מאישים בסביבתו שקוראים להם להצביע בעד שלי יחימוביץ' או עמיר פרץ.

הסיבה לכך היא ההערכה במפלגת העצמאות, שלפיה הצבתם של שני האישים הללו בראשות העבודה תביא לפירוקה - מהלך שמפלגתו החדשה של ברק תגרוף ממנו רווח פוליטי.

לא ברור איך יצביעו אנשי ההסתדרות

קשה להעריך עבור מי יצביעו אנשי ההסתדרות שהתפקדו לעבודה, אולם ההערכה הרווחת היא כי הם מתחלקים בין מחנהו של יצחק (בוז'י) הרצוג לבין אנשיה של יחימוביץ'.

בכנס תמיכה גדול שערך מועמד אחר, עמיר פרץ, בלטו בנוכחותם גם רבים מבין אנשיו של בנימין (פואד) בן-אליעזר. הוא עצמו לא הביע תמיכה באיש.

בתגובה לדברים, הבהיר מנכ"ל מפלגת העצמאות, שבאופן רשמי מופיע גם הוא בין שמות ספר בוחרי העבודה, כי במפלגתו "עסוקים בבניית התנועה, ולא במפלגות אחרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת