מופז בוועדת חוץ וביטחון: "רה"מ ושר הביטחון מנעו מסירת מידע על הפיגוע באילת"

בצעד יוצא דופן הורה היום יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לבטל את הסקירה שהיה אמור לתת ראש אמ"ן אלוף אביב כוכבי לחברי הוועדה. הסיבה: סירובו של כוכבי להעביר לוועדה מידע בנושא אירוע הטרור באילת לפני שבועיים. מופז הביע את זעמו על רה"מ ושר הביטחון שלדעתו עומדים מאחורי הסירוב: "מסכלים כל אפשרות לפיקוח"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ שאול מופז (קדימה), הורה היום לבטל את סקירת ראש אמ"ן שתוכננה להתקיים היום בפני הוועדה - בטענה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק מנעו מאלוף אביב כוכבי להעביר לחברי הוועדה מידע על מתקפת הטרור בדרום לפני שבועיים.

לטענת מופז, התגלה לו הדבר רק במהלך ישיבת ועדת המשנה למודיעין, כשכוכבי ונציג בכיר מהשב"כ נתנו סקירה על אירועים שאירעו לאחרונה, אך כאשר התבקש להעביר מידע על מתקפת הדרום בדרום - סירבו בטענה כי קיבלו הנחייה שלא לעשות זאת.

"מגמה חריפה של מניעת פיקוח"

"הבוקר התרחש אירוע חמור מאוד בעיני", אמר מופז בהודעה שהוציא לכלי התקשורת. "ראש הממשלה ושר הביטחון מנעו מסירת מידע והדבר מהווה פגיעה משמעותית בפעילות הוועדה. מישהו התבלבל כאן. ראש הממשלה ושר הביטחון צריכים להבין שוועדות הכנסת הן המפקחות על הרשות המבצעת, ובמקום זאת הם מנעו מהגורמים המוסמכים למסור לנו מידע שהוא על פי כל חוות דעת, סביר".

"יש פה מגמה הולכת ומחריפה למנוע פיקוח פרלמנטרי שאני לא זוכר כמותו", הוסיף יו"ר ועדת החוץ והביטחון. "לכן פניתי ליו"ר הכנסת על מנת שיפעל לכנס ישיבה בהשתתפות ראש הממשלה, שר הביטחון ואנוכי כדי שנוודא שמקרים כאלה לא ישנו". בתגובה, הודיע יו"ר הכנסת ראובן ריבלין כי ייכנס את ברק ומופז לפגישה שבה "ילובנו המחלוקות".

משרד הביטחון בתגובה: "מופז משחק בצורה קטנונית"

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה לדבריו של ח"כ מופז: "צר לנו שחבר הכנסת שאול מופז מנסה פעם נוספת להפוך את ועדת החוץ והביטחון ואת ועדות המשנה שלה לחלק ממשחק פוליטי קטנוני, שנועד לסייע לו במאבקים אישיים".

באשר לתוכן דבריו של מופז, נמסר ממשרד הביטחון: "תחקירים מודיעיניים ומבצעיים של אירועים מתקיימים קודם כל בתוך היחידות המבצעיות ואחר כך בין גורמי המודיעין. התוצאות מוצגות לרמטכ"ל ולדרג המדיני ולאחר מכן לוועדות המשנה של הכנסת. כך היה מאז ומעולם וכך יהיה גם בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת