תלונה נגד שרה נתניהו על העסקת המטפלת של אביה

פרשת העימות בין רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו למטפלת טרא קומרי מסתעפת. הבוקר מדווח עיתון הארץ כי אתמול הגיש מוקד הסיוע לעובדים זרים תלונה רשמית נגד רעיית ראש הממשלה, זאת לאחר שהתלוננה על עבודה בתנאי עבדות. המטפלת טוענת בין השאר כי הועסקה שעות רבות, עבורן לא תוגמלה באופן מלא, וזכתה ליחס משפיל

מוקד הסיוע לעובדים זרים הגיש אתמול תלונה ליחידת סער של המשטרה, בבקשה לבדוק אם טרא קומרי, המטפלת של אבי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, הוחזקה בתנאי עבדות, כך מפרסמת הבוקר כתבת "הארץ" גילי כהן.

בדיווח שמסרו אנשי המוקד ליחידה, עולה כי קומרי התגוררה לטענתה באותו החדר יחד עם שמואל בן ארצי, אביה של שרה, כשהיא עובדת מהשעות המוקדמות של הבוקר ועד לשעות הקטנות של הלילה. לדבריה, כאשר ביקשה חופשה של שבועיים כדי להתארגן לפני שובה לארצה - סורבה.

אמש, לאחר פיטוריה, אמרה קומרי בשיחה עם חדשות 2: "רציתי ללכת לפגוש את שמואל, אבל הם לא הניחו לי לפגוש אותו. חיכיתי בחוץ הרבה זמן, אולי שלוש שעות, ואז הם אמרו לי שאני לא עובדת שם יותר".

מתי פוטרה טרא? תלוי את מי שואלים

למרות הודעת לשכת ראש הממשלה אמש, לפיה העובדת הזרה פוטרה רק אתמול מעבודתה, מתברר כי היא פוטרה כבר לפני שבוע - על ידי חברת כוח אדם שהעסיקה אותה. עם זאת, קומרי טוענת כי לא קיבלה פיצויי פיטורים ואת יתר הזכויות הסוציאליות המגיעות לה.

טרה נפגשה אתמול לקבלת ייעוץ מארגון "רופאים לזכויות אדם" ומוקד הסיוע לעובדים זרים וטענה כי משכורתה עמדה על 3,350 שקלים בלבד - פחות משכר מינימום. היא הוסיפה כי אשת ראש הממשלה נהגה לקלל אותה בכינויים כמו "כלבה" ו"זבל נפאלי".

בתוך כך, הנחה אמש היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין את ראש הממשלה שלא לעשות שימוש במערך הדוברות הממלכתי בטיפול בפרשה. נתניהו מסר בתגובה כי בכוונתו להשתמש להבא בשירותיו של דובר אישי והודיע על מינויו של יועץ התקשורת עופר לפלר, דובר השב"ס לשעבר, לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת