המספרים מאחורי פרשת העובדת הזרה

טרא קומרי פוטרה היום סופית ויצאה מבית ראש הממשלה אך הפרשה רחוקה מסיום. הערב אנו מפרסמים את המשיכות החריגות מחשבונו של אביה של שרה נתניהו, אותן מכנים בלשכת רה"מ: "ניצול" של מצבו של שמואל בן ארצי הקשיש. טרא קומרי טוענת: משכתי את הכספים לבקשתו

בלשכת נתניהו כבר יש מי שמכנה את זה "מחלבת טרה", בגלל משיכות הכספים שהנרחבות שגילתה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בחשבונו של אביה, שמואל בן ארצי, כשמצבו של זה הידרדר והוא עבר להתגורר במעון ראש הממשלה.

לאחר המעבר בדקה נתניהו את חשבון הבנק של אביה וגילתה כמה משיכות יוצאות דופן, לזכותה של אותה טרא קומרי, העובדת הנפאלית. המשיכה הראשונה נעשתה בחודש יוני 2010, על סכום של 10,000 שקלים. בחודש אפריל השנה נעשו עוד שתי משיכות, בסכום כולל של 12,510 שקלים.

וכאן, כצפוי, מתחילים חילוקי הדעות. בלשכת ראש הממשלה נתניהו טוענים כי טרא משכה מחשבונו של בן ארצי סכומים גבוהים, "תוך ניצול מצבו" של הקשיש.

טרא, באמצעות ארגוני הסיוע לעובדים זרים, טוענת לעומת זאת: "משכתי את הכספים לבקשתו של בן ארצי והבאתי לו את הכסף. משם הוא הוציא את המשכורת שלי".

לשכת רה"מ: "טרא קומרי פוטרה" 

"משפחת נתניהו החליטה לסיים את עבודתה של העובדת הזרה טרא, וזאת בשל הרשלנות המתמשכת בטיפול באביה הקשיש והחולה של הגברת נתניהו": זו ההודעה האחרונה, והשביעית במספר, שהוציאה לשכת ראש הממשלה נתניהו מאז חשיפת פרשת "העובדת הזרה" אמש.

עוד לפי ההודעה, "על הרשלנות הסיעודית של העובדת בטיפול במר בן-ארצי בן ה-96 העידו גם רופאיו של האב וגם העובדת הסוציאלית. כל אדם שהיו נוהגים בצורה כה רשלנית בהוריו הקשישים היה כבר מזמן מסיים את עבודתה של מטפלת שכזאת. גם למשפחת נתניהו יש את הזכות להחליף עובדים רשלניים שאינם נותנים טיפול בסיסי להוריהם הקשישים".

ההודעה, ככל הנראה, מעגנת רשמית את מה שהיה כבר ידוע - חוזה ההעסקה של המטפלת הנפאלית טרא קומרי מסתיים היום. היא יצאה במהלך היום ממעון ראש הממשלה ומשפחתו, אך לטענתה אנשיה של שרה נתניהו דרשו שתחתום על מסמכים המאשרים כי מולאו כל ההתחייבויות הכספיות כלפיה והיא, לדבריה, סירבה - למרות לחץ כבד שהופעל עליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת