רופאו של אביה של שרה נתניהו: "לא סברתי מעולם כי מצבו נובע מהזנחה"

על רקע פרשת העובדת הזרה בבית רה"מ, פרופ' אליעזר רחמילביץ', מי שטיפל באופן צמוד באביה של רעיית ראש הממשלה, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט כי: "הוא אדם סיעודי והמצב שלו נובע מהחמרה, שחלה בבריאותו ולא מעבר"

על רקע הטחת ההאשמות ההדדית בין טארה, המטפלת הנפאלית של אביה של שרה נתניהו, לבין לשכת ראש הממשלה, אומר היום בריאיון מיוחד לערוץ החדשות פרופ' אליעזר רחמילביץ', רופאו האישי של שמואל בן ארצי, כי מעולם לא איבחן כי מצבו הרפואי של האב הקשיש נובע מהזנחה.

"היו לו מספר מחלות בעבר וכמובן שהוא סיעודי", אמר פרופ' רחמילביץ', "אך המצב שהוא נמצא בו נובע מהחמרה שחלה בחודשים האחרונים ולא בהזנחה".

לטענת הרופא האישי, טופל אביה של שרה נתניהו פעם אחת בבית החולים הדסה עין כרם לאחר שנפל בביתו ונזקק לתפרים, אך לדבריו, מדובר באירוע שגרתי בקרב אנשים סיעודיים. "אדם בגיל הזה, עם מחלה כזאת, כל דבר קטן יכול להתפתח חלילה לסיבות רציני", אמר. "יש לו מחלות בסיסיות, אבל אחת מהן רצינית ביותר וזו הבעיה העיקרית שלו ועל זה מתרכז המאמץ הרפואי כיום - ניסיון להגיע לאבחנה נכונה ומתן טיפול נכון".

באשר לשרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, אמר הרופא: "טיפלתי גם באימא שלה בעבר. אני חייב להגיד ששרה היא אדם מסור מאוד ואני מוריד בפניה את הכובע".

בלשכת רה"מ מאשימים: "המטפלת נטשה, האבא נחבט"

הסערה סביב פרשת המטפלת הזרה, שטוענת שהותקפה על-ידי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לא יורדת מהכותרות. בצהריים פרסמה לשכת ראש הממשלה שתי הודעות בנושא, בניסיון לערער את טענותיה ואת אמינותה של האישה, אזרחית נפאל, שטיפלה באביה הקשיש של גברת נתניהו.

בהודעה מלשכתו של נתניהו נכתב כי "אל שורת אירועי ההתרשלות שבהם הייתה מעורבת המטפלת הזרה צורפה הבוקר תקרית נוספת. במהלך שעות הבוקר, יצאה המטפלת הסיעודית מבית ראש הממשלה כשהיא מותירה את מר שמואל בן-ארצי מופקר לבדו בחדרו".

על הסיבה שבגינה, לפי הודעת הלשכה, עזבה המטפלת את האב הקשיש, טענו שם כי "באותה השעה ככל הנראה העובדת הזרה לאחת מרשתות הטלוויזיה הישראליות מחוץ למעון הרשמי. שעה קלה אחר כך, כשביקש הקשיש בן ארצי, בן 96, לנוע ממקום למקום בחדר, לא נמצא לו סיוע. הוא איבד את שיווי משקלו ונחבט בכסא שעמד בחדר. הוא סבל מכאבים בגבו, וצוות הבית הזעיק סיוע רפואי".

בלשכה ציטטו את רופא המשפחה המטפל באביה של רעיית ראש הממשלה, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ, באומרו: "הוזעקתי בדחיפות לאחר שהתעורר חשש שכאבי הגב מהם סובל מר בן ארצי הם פועל יוצא של סדק בגבו. הבנתי מהמטופל שהוא נתקל בכסא וסובל מכאב עז. אבחנתי בגבו מכה יבשה. נתתי לו תרופות הרגעה והוריתי לו לשכב".

לפי הודעת הלשכה, "מדובר בהתרשלות של המטפלת שהותירה את המטופל הסיעודי לבד בחדרו, כשהוא נזקק לעזרה בתנועה ממקום למקום".

"המטפלת חבטה עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה"

אנשיו של נתניהו שיגרו הודעה נוספת, ובה "שתי עדויות נוספות שמעידות על התפרצות הזעם והטיפול הרשלני של המטפלת", כלשונם.

צוטט שם גורם שהוצג כ"מקורב למשפחת בן ארצי שהיה עד לטיפול הרשלני". בין היתר, נטען שם כי אביה הקשיש של רעיית ראש הממשלה הלין כבר לפני יותר מחודשיים על הטיפול שהעניקה לו האישה. אותו מקורב אמר כי השגיח על האב למשך תקופה ארוכה יחסית, "זאת משום שהמטפלת מזניחה את אחריותה אליו, וחשוב שאהיה שם לעשות את מה שהיא אינה עושה".

נוסף על כך, אמר אותו מקורב כי העובדת הזניחה את הניקיון בביתו של הקשיש וכן שהחלה להוציאו לטיולים מחוץ לביתו רק אחרי שהעיר לה על כך, הערה שלדבריו התקבלה על-ידיה בזעם.

על התקרית בין העוזרת לבין שרה נתניהו נכתב כי האחרונה "העירה למטפלת וזאת הגיבה בפרץ זעם בלתי נשלט, תוך שהיא מפילה עצמה על הארץ וחובטת עצמה ברצפות וברהיטים. גברת נתניהו, שחששה מפרצי זעם אלה, הזעיקה את אנשי הביטחון שהגיעו תוך שניות ספורות".

נוסף על כך, צוטט בהודעה גם מפקד האבטחה שסיפר: "במהלך הכנות ליציאת הגברת, נשמעו צעקות: 'אבטחה... ביטחון'. המאבטח הצמוד, שסבר שמדובר באירוע ביטחוני, הגיע תוך שניות למקום. התמונה שנגליתה לעיניו היא שמר בן ארצי ישוב בכיסאו, ואילו המטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה".

כדי להזים את הטענות שלפיהן נגרמה הפציעה עקב עימות ישיר עם אשת ראש הממשלה, נכתב כי היא "עמדה במרחק מטר-מטר וחצי ממנה (מהעוזרת). המאבטח הוציא את רעיית ראש הממשלה לחדר אחר והבחין כי אצבעה של המטפלת פגועה. הוא קיבל הנחיות לוודא מול עובדי משק הבית כי ניתן טיפול רפואי למטפלת. אחר כך היא פונתה".

בסיום המסמך, הדגישו בלשכת ראש הממשלה כי "מדובר במטפלת רשלנית, נתונה בפרצי זעם, שלא מילאה את תפקידה בטיפול במר בן ארצי. כך קרה גם במקרה האמור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת