כץ על סערת התחבורה הציבורית בשבת: "קן צרעות שהתעורר"

שר התחבורה שב על הצהרתו כי לא יתמוך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת, תקף בחריפות את יוזמי המחאה נגדו וטען כי מדובר בפעילי עמותות שמאל. "התסכול מתפרץ מכל עבר", כתב כץ בעמוד הפייסבוק שלו. "בשמאל ממשיכים להשמיץ אותי ואת תומכי הליכוד בלשון גסה ובשפה נמוכה"

הגיב לסערה. כץ (חדשות 2)

שר התחבורה משיב אש: ישראל כץ הגיב היום (רביעי) לסערה הציבורית שהתחוללה בעקבות תגובתו ליוזמה של הפעלת טרמפים במהלך סוף השבוע הקרוב, שבו לא תהיה תחבורה ציבורית מיום חמישי אחר הצהריים ועד מוצאי שבת, ולקריאות להנהיג תחבורה ציבורית בשבת. "התסכול מתפרץ מכל עבר, כמו קן צרעות שהתעורר", כתב כץ בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ממשלת ישראל תומכת בשימור הסטטוס קוו בעניין תחבורה ציבורית בשבת ובחג, בהתאם לעקרון שנקבע עוד מאז ימי דוד בן גוריון - ראש הממשלה הראשון, וכפי שנהגו כל ממשלות ישראל", כתב השר. "אני כשר תחבורה מהווה חלק מעמדה זו, ובאופן אישי גם חושב שהיא נכונה. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וככזו עליה לשמר כללים ייחודיים הקשורים לזהותה, כאשר באופן אישי יש לכל אדם את החופש לנהוג כרצונו".

"שבוז'י יבהיר את עמדתו בנושא"

כץ תקף בחריפות את יוזם המחאה להפעלת דף הטרמפים והמשיך לטעון כי הוא פועל ממניעים פוליטיים, ולא מתוך רצון להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. "הגולש המיתמם מירושלים תקף את ראש הממשלה באופן בוטה בעמוד הפייסבוק שלו, עוד קודם לוויכוח על התחבורה הציבורית, וחבריו בשמאל ממשיכים להשמיץ אותי ואת תומכי הליכוד בלשון גסה ובשפה נמוכה, תוך התעלמות מהעשייה התחבורתית העצומה בשש השנים האחרונות בדיוק כמו שעשו במערכת הבחירות", טען כץ.

לדברי השר, עד כה לא הגיעה למשרדו אף בקשה מצד אף רשות מקומית להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, אפילו לא מצד רשויות בעלות צביון חילוני מובהק. "זכותם של מי שחושבים אחרת לפעול בדרך דמוקרטית לקידום עמדתם, אבל הקמפיינים שמובילים בימים אלה פעילי שמאל וארגוני תחבורה ציבורית המזוהים עם השמאל בנושא, הם המשך למתקפה הפוליטית שהובילו בבחירות נגד ממשלת הליכוד, כחלק מקמפיין 'רק לא ביבי'", הוסיף כץ.

כץ גם הסביר את תגובתו לגולש המוחה, במסגרתה קרא לו ולחבריו לפנות בעניין ליו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג. "עיתון 'הארץ' דורש חקירה על כך שלא נעניתי לדרישת גולש מירושלים, שהוא פעיל שמאל מובהק ובא לנגח, לסדר לו טרמפים לחג ושלחתי אותו לבוז'י הרצוג, לא כדי שיסדר, אלא שיבהיר את עמדתו העקרונית בנושא", הבהיר שר התחבורה.