לשכת רה"מ: "המטפלת יצאה להתראיין - ואבא של שרה נחבט"

לשכת ראש הממשלה הוציאה שתי הודעות חריגות. בהודעה אחת נמסר על התרשלות נוספת של המטפלת של אביה של רעיית ראש הממשלה הבוקר, בעקבותיה נחבט בגבו, בהודעה נוספת נמסר כי היא "נתונה להתקפי זעם"

הסערה סביב פרשת המטפלת הזרה, שטוענת שהותקפה על-ידי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לא יורדת מהכותרות. בצהריים פרסמה לשכת ראש הממשלה שתי הודעות בנושא, בניסיון לערער את טענותיה ואת אמינותה של האישה, אזרחית נפאל, שטיפלה באביה הקשיש של גברת נתניהו.

בהודעה מלשכתו של נתניהו נכתב כי "אל שורת אירועי ההתרשלות שבהם הייתה מעורבת המטפלת הזרה צורפה הבוקר תקרית נוספת. במהלך שעות הבוקר, יצאה המטפלת הסיעודית מבית ראש הממשלה כשהיא מותירה את מר שמואל בן-ארצי מופקר לבדו בחדרו".

על הסיבה שבגינה, לפי הודעת הלשכה, עזבה המטפלת את האב הקשיש, טענו שם כי "באותה השעה ככל הנראה העובדת הזרה לאחת מרשתות הטלוויזיה הישראליות מחוץ למעון הרשמי. שעה קלה אחר כך, כשביקש הקשיש בן ארצי, בן 96, לנוע ממקום למקום בחדר, לא נמצא לו סיוע. הוא איבד את שיווי משקלו ונחבט בכסא שעמד בחדר. הוא סבל מכאבים בגבו, וצוות הבית הזעיק סיוע רפואי".

בלשכה ציטטו את רופא המשפחה המטפל באביה של רעיית ראש הממשלה, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ, באומרו: "הוזעקתי בדחיפות לאחר שהתעורר חשש שכאבי הגב מהם סובל מר בן ארצי הם פועל יוצא של סדק בגבו. הבנתי מהמטופל שהוא נתקל בכסא וסובל מכאב עז. אבחנתי בגבו מכה יבשה. נתתי לו תרופות הרגעה והוריתי לו לשכב".

לפי הודעת הלשכה, "מדובר בהתרשלות של המטפלת שהותירה את המטופל הסיעודי לבד בחדרו, כשהוא נזקק לעזרה בתנועה ממקום למקום".

"המטפלת חבטה עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה"

אנשיו של נתניהו שיגרו הודעה נוספת, ובה "שתי עדויות נוספות שמעידות על התפרצות הזעם והטיפול הרשלני של המטפלת", כלשונם.

צוטט שם גורם שהוצג כ"מקורב למשפחת בן ארצי שהיה עד לטיפול הרשלני". בין היתר, נטען שם כי אביה הקשיש של רעיית ראש הממשלה הלין כבר לפני יותר מחודשיים על הטיפול שהעניקה לו האישה. אותו מקורב אמר כי השגיח על האב למשך תקופה ארוכה יחסית, "זאת משום שהמטפלת מזניחה את אחריותה אליו, וחשוב שאהיה שם לעשות את מה שהיא אינה עושה".

נוסף על כך, אמר אותו מקורב כי העובדת הזניחה את הניקיון בביתו של הקשיש וכן שהחלה להוציאו לטיולים מחוץ לביתו רק אחרי שהעיר לה על כך, הערה שלדבריו התקבלה על-ידיה בזעם.

על התקרית בין העוזרת לבין שרה נתניהו נכתב כי האחרונה "העירה למטפלת וזאת הגיבה בפרץ זעם בלתי נשלט, תוך שהיא מפילה עצמה על הארץ וחובטת עצמה ברצפות וברהיטים. גברת נתניהו, שחששה מפרצי זעם אלה, הזעיקה את אנשי הביטחון שהגיעו תוך שניות ספורות".

נוסף על כך, צוטט בהודעה גם מפקד האבטחה שסיפר: "במהלך הכנות ליציאת הגברת, נשמעו צעקות: 'אבטחה... ביטחון'. המאבטח הצמוד, שסבר שמדובר באירוע ביטחוני, הגיע תוך שניות למקום. התמונה שנגליתה לעיניו היא שמר בן ארצי ישוב בכיסאו, ואילו המטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה".

כדי להזים את הטענות שלפיהן נגרמה הפציעה עקב עימות ישיר עם אשת ראש הממשלה, נכתב כי היא "עמדה במרחק מטר-מטר וחצי ממנה (מהעוזרת). המאבטח הוציא את רעיית ראש הממשלה לחדר אחר והבחין כי אצבעה של המטפלת פגועה. הוא קיבל הנחיות לוודא מול עובדי משק הבית כי ניתן טיפול רפואי למטפלת. אחר כך היא פונתה".

בסיום המסמך, הדגישו בלשכת ראש הממשלה כי "מדובר במטפלת רשלנית, נתונה בפרצי זעם, שלא מילאה את תפקידה בטיפול במר בן ארצי. כך קרה גם במקרה האמור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת