חי: נציגי המחאה מציגים את דרישותיהם בפני "ועדת רוטשילד"

הוועדה בראשותו של פרופסור מנואל טרכטנברג מתכנסת לדיון פתוח שביעי ואחרון, אך בפעם הראשונה במתכונת של שולחן עגול. הפעם מתארחים בוועדה נציגי מאהלי המחאה מרחבי הארץ. הצטרפו לשידור החי

ועדת טרכטנברג מתכנסת הבוקר במתכונת שולחן עגול בפעם הראשונה. זהו הדיון הפומבי השביעי והאחרון של הוועדה, במסגרתו מתארחים נציגי מאהלי מחאה מכל רחבי הארץ. אנו מעבירים את דיון הוועדה בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

לוועדה שמתכנסת במכון ון ליר בירושלים יגיעו נציגי המאהלים מחיפה והקריות, חדרה, תל אביב, באר שבע ומאהלים נוספים. לאחר הדיון הזה תמשיך הוועדה להתכנס, אך בדלתיים סגורות.

"ברור לכולנו כי בלי מחאה לא היתה קמה ועדה כזו עם מנדט כל כך רחב. זה חסר תקדים. אין סרט שדבר הזה היה קם בלי המחאה העממית שחוצה את כל עם וזו מחאה שנעשתה כל כך מכובדת. ללא ועדה כזו, המחאה לא היתה מגיעה להישגים אלא ללכת לאנרכיה או ללונדון או לחילופין, להתמסמס", ציין טרכטנברג בפתח הדיון.

טרכטנברג הוסיף, כי "בעקבות המחאה, תוך כמה שבועות, אנו יושבים כאן ודנים כאן על צורה מכובדת על השינוי הכלכלי החברתי. וזה בגללכם. זה אות כבוד לכם ולנו. אני גאה להיות אזרח של מדינת ישראל. זה המשותף לכולנו. אנו החלטנו להישאר כי לחיות כאן".

לאחר מכן, התייחס טרכטנברג לדפני ליף, מיוזמי מחאת האוהלים, שקראה לו רק לפני ימים מספר להתפטר: "נזרקו הרבה דברים לחלל האוויר. אפילו שמדובר על מנהיגים שתקפו אותי, צר לי. זה צעירים שנפל עליהם תפקיד עצום. הם לא עשו בית ספר למנהיגות. לא השתתפו בפוליטיקה. אלו שכן עברו את בית הספר של הפוליטיקה לא עשו טעיות? אנו לא עושים טעיות? איפה הפרספקטיבה? אני כבר רשמתי רשימה ארוכה של טעויות שאני עשיתי. אז רבותיי, פרספקטיבה: כולנו בתהליך של למידה לצורה אחרת של דיבור והידברות. מציע להתייחס ב'איזי' אחד לשני".

לאתר "הידברות" לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת