פרץ: לשחרר מחבלים עם דם על הידיים עבור שליט

המועמדים לראשות מפלגת העבודה עורכים "פגישת מחזור" עם ותיקי התנועה לדורותיה. המועמד לראשות המפלגה עמיר פרץ, אמר בנאומו כי הוא תומך בשחרור מחבלים עם דם על הידיים עבור שחרור גלעד שליט

לקראת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה, מתכנסים היום בבית התנועה הקיבוצית ותיקי המפלגה לדורותיה. את הכנס העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

לכנס הגיעו גם חמישה מהמועמדים לראשות המפלגה: עמיר פרץ, יצחק הרצוג, עמרם מצנע, שלי יחימוביץ' ואראל מרגלית, כל אחד מהם נואם בפני באי הכנס.

עמיר פרץ נתן נאום תקיף במיוחד, בו התייחס לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט ואמר: "אני בעד לשחרר מחבלים עם דם על הידיים כדי להחזיר את גלעד שליט הביתה".

פרץ התייחס גם לשינויים שעברה המפלגה: "עזיבתו של ברק אפשרה לתנועה לחזור לדרכה, הנהגתו הייתה לא טבעית למפלגה".

השר לשעבר יצחק (בוז'י) הרצוג אמר בנאומו: "אני קורא לכל אחד ואחד מכם להגיע להפגנה בשבת. עלינו להיות שם כדי להגיד שיש קשר אמיתי בין הביטחון המדיני לחברתי-כלכלי, ולא צריך לבוא זה על חשבון זה. לפני החברים עומד כעת רגע היסטורי: להיות או לחדול. כראש המפלגה אני מתחייב להעלות את מפלגת העבודה לח"י מנדטים כי אולי הגיע הזמן להחזיר את ימי לוי אשכול המאחד".

ח"כ יחימוביץ' אמרה בנאומה, כי "אסור להחמיץ את המומנטום שנוצר בעקבות המחאה החברתית". לדבריה, "איבדנו את אמון הציבור ברגע שהסכמנו לשבת בממשלה הנוכחית. הישיבה בממשלה הייתה נקודת השפל המוסרי החמורה ביותר". עוד אמרה, כי "למרות התנגדותי לשבת בממשלה - לא פעלתי לפירוק המפלגה".

מועמד נוסף, עמרם מצנע שכבר הנהיג בעבר את מפלגת העבודה, כי "ישראל החלה לאבד את הלגיטימציה בעולם מאז רצח רבין".

אראל מרגלית אמר: "אין מקום לקיים פריימריס כל עוד אין ספר בוחרים מוסדר למפלגה", ודרש לדחות את מועד הבחירות המקדימות.

מהעבר ניתן ללמוד כי ותיקי התנועה מצביעים הצבעה אחידה למען אחד המועמדים, כך שמלבד למשמעות ההיסטורית, לכנס הנוכחי יש משמעות פוליטית גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת