טרכטנברג על אפשרות לקיצוץ בהתנחלויות: "רוצים שינוי? אין פרות קדושות"

ראש "צוות רוטשילד" הממשלתי נועד עם שר האוצר יובל שטייניץ, שהביע נכונות לערוך קיצוץ רוחבי נרחב כדי לחולל רפורמה חברתית בת-קיימא. לפי דיווח ברשת ב', אמר טרכטנברג לשר האוצר כי "יש צורך לשנות את סדרי העדיפויות, אך הדבר דורש ויתורים משום ש'אי אפשר גם וגם'"

על חשבון המתנחלים? פרופ' טרכטנברג (youtube)

שר האוצר יובל שטייניץ נועד במשרדו עם ראש "צוות רוטשילד" הממשלתי, הפרופ' מנואל טרכטנברג, ואמר לו כי "הממשלה מוכנה לשינוי בתמהיל המסים, בדיור, ביוקר המחייה וגם בשינוי סדר העדיפויות לטובת הרווחה".

כתב רשת ב' של קול ישראל, שי זילבר, דיווח כי עם זאת, הזהיר שר האוצר כי בימים האחרונים פוקדיםאת ישראל "ימים סוערים שבהם הכלכלה האמריקנית מקרטעת" והביע חשש כי "אם נסטה מהעקרונות - ניפול מהגשר הצר ונתרסק", כלשונו.
 
לפי הדיווח, אמר טרכטנברג לשר האוצר כי יש צורך לשנות את סדרי העדיפויות, אך הדבר דורש ויתורים משום ש"אי אפשר גם וגם".

על הביקורת שהטיחו במשרד הביטחון כלפי משרדו אמר השר שטייניץ כי "אין כוונה לפגוע בביטחון ובחיילי צה"ל". לפי הדיווח ברשת ב', הוא גם הבטיח שהקיצוץ "ייעשה בשיקול דעת ומתוך אחריות". שטייניץ הרחיב ואמר כי "מדובר רק בצמצום בתוספות לתקציב הביטחון ולכן אין מקום לפאניקה".

טרכטנברג לא שלל גם אפשרות שהשינוי שהוא מבקש לבצע בסדרי העדיפויות יחייב קיצוץ גם בתקציב המועבר לטובת ההתנחלויות. "כשרוצים לחולל שינוי אמיתי, אין פרות קדושות", לשון הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת