סטודנטים התפרצו לחגיגת יום ההולדת של ח"כ כרמל שאמה-הכהן

פעילי מחאת האוהלים ממשיכים למצוא דרכים נוספות לייצר סנסציות. הערב הגיעו כמה סטודנטים למסעדה בה חגג ח"כ כרמל שאמה-הכהן את יום הולדתו, וביקשו להיכנס עם זמבורה. המאבטחים הדפו את הצעירים מהמקום - בו נכח גם שר האוצר יובל שטייניץ, שיצא לשוחח עם המוחים

ח"כ כרמל שאמה. ארכיון (חדשות 2)

פעילי מחאת האוהלים לא מניחים לפוליטיקאים: מספר סטודנטים הגיעו בסביבות השעה 22:00 למסיבת יום ההולדת של חבר הכנסת ויושב ראש ועדת הכלכלה, כרמל שאמה הכהן, על מנת לפוצץ אותה.

במסיבה שהתקיימה ב"דובנוב 8" בתל אביב, נכחו גם שר האוצר יובל שטייניץ, השר דן מרידור וחברי כנסת נוספים. הסטודנטים שככל הנראה קיבלו מידע מקדים על האירוע, הגיעו מצוידים בזמבורה ונהדפו על ידי המאבטחים החוצה.

במשא ומתן שנערך בין הסטודנטים עם העוזרת של ח"כ שאמה הוחלט שהם יוכלו להיכנס למקום אם הם יהיו בשקט. הסטודנטים ויתרו על ההצעה ונשארו בחוץ. מי שיצא לשוחח איתם במשך דקות ארוכות בניסיון להרגיע את הרוחות היה דווקא שר האוצר שטייניץ.

הפעילים ניסו להתפרץ למתחם הכנסת

הבוקר נרשמו עימותים בין שוטרים ומפגינים בכניסה למשכן הכנסת, לאחר שפעילי המחאה ניסו להתפרץ לתוך המשכן על מנת להפריע לדיון הפגרה המיוחד. את הדיון יזמה מפלגת קדימה, כחודש לאחר תחילתה של מחאת האוהלים שהתרחבה לכלל מחאה חברתית על יוקר המחיה.

דבר אחד בלט כבר בפתיחת הדיון: איש משרי הממשלה לא טרח להגיע, למעט השר בני בגין. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ לא נכחו בדיון.

"ממשלת נתניהו נלחמת במעמד הביניים ובשכבות החלשות", תקפה יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני בתחילת הדיון. "אני פוגשת אישה צעירה שאומרת לי שהיא בקושי מצליחה לשלוח את הילדים למעון ומתביישת לבקש כסף מההורים, אבל היא טוענת שהיא בעד המחאה אבל מאיימים עליה שאם היא תמשיך למחות היא תפגע בביטחון המדינה. עד כדי כך מדובר באנשים טובים, והם לא צריכים לקבל את ההחלטות התקציביות".

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק