רה"מ: "נטפל במשבר החברתי מתוך אחריות כלכלית"

אורח מפתיע הגיע היום לישיבת ועדת הכספים - ראש הממשלה בנימין נתניהו. רה"מ התייחס לגל המחאות החברתיות כשאמר: "ישראלים רבים מתקשים לגמור את החודש. עלינו לטפל בכך באופן חברתי, אך מתוך אחריות כלכלית". בישיבה השתתף גם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין

ראש הממשלה נתניהו, אתמול (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התארח היום בישיבת ועדת הכספים של הכנסת, על רקע גל המחאות החברתיות. נתניהו התייחס ליוקר המחיה ולצורך לצמצם את הפערים בחברה ולהקמת "ועדת רוטשילד" בראשות הפרופסור מנואל טרכטנברג.

"הדבר היחיד שאנחנו יכולים להגיד בוודאות הוא שישראלים רבים מתקשים לגמור את החודש והפערים בחברה הישראלית נפערים", אמר ראש הממשלה בפתח דבריו. "עלינו לטפל בשתי הבעיות האלה - גם להקל על יוקר המחיה וגם לצמצם את הפערים. נעשה זאת באמצעות שינויים של ממש", הוסיף.

"אי אפשר להשתולל ולפרוץ את המסגרות"

בהתייחסות ל"צוות רוטשילד", אמר נתניהו: "הם פותחים שולחנו עגולים ועושים עבודה יסודית ורצינית. הבעיות אינן פשוטות ויש עלינו אחריות לטפל בנושאים החברתיים ברגישות חברתית, אך מתוך אחריות כלכלית".

"איננו יכולים להשתולל ולפרוץ את כל המסגרות. אנחנו לא יכולים להוציא כסף כאילו אין מחר ואחרינו המבול", סייג נתניהו את דבריו. "צריך לעשות שינוי בסדר העדיפויות, אך עם זאת לשמור על הכלכלה שלנו", הוסיף.

"יש לנו כלכלה שמחזיקה יפה יחסית לטלטלה העולמית ואנחנו יודעים שאם נשמור עליה, היא גם תשמור על המדינה ותעזור לנו לטפל במצוקות החברתיות האמיתיות", אמר ראש הממשלה.

יו"ר הכנסת: המצב בעולם יותר גרוע

בישיבה השתתפו גם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ושאר חברי הוועדה.  יו"ר הכנסת התייחס אף הוא למשבר הכלכלי כשדיבר על המתרחש בעולם. "הזעזועים בכלכלתנו הם מינימאליים לעומת המצב בעולם", אמר. עם זאת, הוסיף ריבלין, "יש בהחלט סימני מדאיגים ליאידות בקרנות ההשתלמות, שאינן ספקולטיביות, שמחזיקים בהן אנשים שביקשו רק לשמר את כספם ולא להרוויח רווחים גדולים".

יו"ר ועדת הכספים אמר כי "בחודשים הקרובים יתחוללו שינויים כלכליים וחברתיים ורובם יעברו בוועדת הכספים".

גפני הוסיף כי המצב שבו נמצאת ישראל הוא תקדימי. "הקדוש ברוך הוא מזעזע את העולם, את כלכלות העולם, אנחנו מתפללים שאנחנו במדינת ישראל", אמר יו"ר גפני וסיפר כי חברי הוועדה מקבלים החלטות אחראיות.

"כמעט אין קואליציה ואופוזיציה. הדיונים הם דיונים ענייניים להוציא מקרים שבהם באמת זה נושא של קואליציה ואופוזיציה ממשי, כמו למשל הצבעה על התקציב. אבל בדיונים המשותפים, החשובים מאוד למדינה, קואליציה ואופוזיציה, החברים, רובם ככולם, מגלים אחריות", הוסיף גפני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת