אסון הכרמל: המבקר מפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה

כמעט תשעה חודשים אחרי אסון הכרמל, מבקר המדינה מפנה אצבע מאשימה לעבר ראש הממשלה ושלושה שרים בכירים, כך בטיוטת הדו"ח שהוגשה להם הבוקר. המבקר מונה ליקויים בשב"ס, במשטרה ובשירותי הכבאות ומאשים גם את ממשלות אולמרט ושרון

שמונה חודשים לאחר אסון השריפה בכרמל, בו נספו 44 סוהרים ושוטרים, נשלחה טיוטת דוח מבקר המדינה בנושא לראש הממשלה והשרים. בשל העובדה כי טרם פורסם, לא ניתן לצטט מהדוח, אולם ישנם כמה דברים שידועים.

מטיוטת הדוח עולה, כי מבקר המדינה הולך על ראשי השרים – הוא קובע אחריות שרים, לא עוד רק הדרג המבצעי, כלומר לא עוד ה"ש.ג.". המבקר מכניס ארבעה שרים בסירה אחת: ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר אלי ישי, השר יובל שטייניץ ובמידה פחותה השר לביטחון הפנים אהרונוביץ'.

המבקר אומר דברים קשים מאוד על מערך הכבאות ומונה ליקויים קשים ביותר גם במשטרה תחת פיקודו של דודי כהן וגם בשירות בתי הסוהר.

מלבד היותו חוצה ארגונים, הדוח גם חוצה ממשלות ומתייחס גם לממשלות אולמרט ושרון. המבקר מעוניין לקבל תגובות השרים ולפרסם את הדוח ביום השנה לאסון, בראשית חודש דצמבר השנה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נלמד את הדוח ונתייחס אליו. ראוי לציין שממשלת ישראל הנוכחית היא זו שהקצתה פי עשרה משאבים לשדרוג מערך כיבוי האש, לאחר הזנחה של עשרות שנים, וזאת עוד לפני השריפה בכרמל. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוביל את הבאת המטוסים אשר סייעו רבות לכיבוי השריפה בכרמל, ודוח המבקר מציין זאת. לאחר השריפה הוביל ראש הממשלה בסיוע שריו את בניית מערך הכיבוי המוטס אשר הוכיח את עצמו כשכיבה כבר למעלה מ-70 שריפות, לרבות השריפה הגדולה ביער ירושלים שאיימה לשרוף את יד ושם ולהצית את מאגר הדלק פי גלילות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת