התכנית החברתית של אביגדור ליברמן: סבסוד מעונות יום ודיור בר השגה

גם שר החוץ דורש צדק חברתי: במסמך שגיבש עם גורמים מקצועיים וחברי סיעתו, הוא דורש לבטל את ועדת טרכטנברג אותה כינה "מנופחת". בנוסף, הציע ליברמן תכנית חברתית משלו, בה יינתן דיור בר השגה, סבסוד מעונות יום לאמהות עובדות והוספת מיטות בבתי החולים

שר החוץ דורש צדק חברתי (חדשות 2)

ועדת טרכטנברג שאמורה להידבר עם ראשי המחאה תצא השבוע לדרך, אבל לשר החוץ אביגדור ליברמן שהתבטא בעבר נגד יושבי המאהל ברוטשילד - יש תכנית חברתית משלו.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי השר וחברי סיעתו גיבשו באחרונה דרך פעולה משלהם לפתור את המשבר החברתי, והוצגה בסוף השבוע בפני השרים וחלק מחברי הכנסת. ליברמן הסביר את גיבוש התכנית הנפרדת שלו בכך ש"אין צורך בוועדות מנופחות שידברו עם עצמם וייתנו מענה כעבור זמן רב. דרושים צעדים מיידיים".

עיקרי תכניתו של ליברמן

תכניתו של ליברמן אמורה להקצות מענק של שלוש משכורות בגובה השכר הממוצע במשק לחיילי החובה, סבסוד מלא של מעונות יום עד לשעה ארבע לאמהות עובדות ובניית 3,000 דירות בשלוש השנים הבאות שיהיו מיועדות לדיור ציבורי וכמו כן הקלה בתשלומי המים וחשמל על הצרכנים הביתיים.

שר החוץ מתייחס בתכניתו גם לדרישותיהם של הרופאים השובתים, ואומר כי יש להוסיף מיטות בבתי החולים ותקנים לרופאים על מנת להתאימם לדרישות של ארגון ה-OECD.

ליברמן מתכוון לדרוש מהממשלה לקדם את תכניתו ויישומה בתוך זמן קצר, כשאם דרישותיו לא ייענו הוא מבטיח להטיל סנקציות פוליטיות על ראש הממשלה והקואליציה, כאשר בין היתר הוא יאפשר חופש הצבעה בנושאים החשובים לליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת