"ועדת רוטשילד" תגיש המלצות ביניים

ראש הממשלה הקציב לוועדה בראשותו של פרופ' טרכטנברג עד סוף חודש ספטמבר להגיע להמלצות בנוגע ליוקר המחיה, אך הוא יבקש עוד קודם לכן להגיש המלצות ביניים. זאת, במטרה לתת לציבור תחושה ש"דברים זזים" בניסיון להוריד את הלהבות בקרב המפגינים

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן אמר הערב בתכניתנו "חדשות סוף השבוע" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קצב לצוות המקצועי עד סוף ספטמבר להגיע להמלצות בנוגע ליוקר המחיה.

אולם ממידע שהגיע לחדשות 2 עולה, כי נתניהו לא יחכה לסוף ספטמבר. הוא יבקש מהוועדה בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג המלצות ביניים עוד קודם לכן, כדי לתת לציבור תחושה ש"דברים נעשים", בניסיון להנמיך את הלהבות בקרב המפגינים.

הוועדה תהיה מחוברת לצ'אט

אמש פרסמנו כי העומד בראש "ועדת רוטשילד" מבהיר שהצוות עליו הוא מופקד יעבוד בשיטה חדשה כדי לא לסיים כמו יתר ועדות החקירה שלא נועדו למימוש. פרופ' מנואל טרכטנברג טוען כי יקיים צ'אטים באינטרנט עם הציבור ויהפוך את הוועדה שברשותו ל"ועדת הידברות".

פרופ' טרכטנברג הבהיר כי דרך העבודה של הוועדה החדשה תורכב משלושה גורמים מרכזיים: תקשורת דרך האינטרנט וצ'אטים עם הציבור. בנוסף, כל גוף מחקר או ידע יוכל להופיע בפני הוועדה, וגם כל גורמי השטח - כמו הסטודנטים, תנועת דרור ישראל והשמאל הלאומי, יוכלו להגיע ולו מר את דבריהם.

תפיסתו של פרופ' טרכטנברג היא שישראל לא צריכה להיות מדינת רווחה אלא חברת רווחה. מדינת רווחה היא כזו שמימנה את כל הבטלנים המקצועיים, את הבטחת ההכנסה לצמיתות וכו'. מה שקרה הוא שהשירותים החברתיים התמוססו ויש לזכור - מי שולט על מחירי המים, הדלק, החשמל והארנונה כעת הם לא הטייקונים אלא הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת