ליברמן: העולים עובדים – לא מפגינים

שר החוץ אביגדור ליברמן הסביר הבוקר בריאיון לרשת ב' מדוע לדעתו רואים פחות עולים מברית המועצות בגל המחאה החברתית. "הם עובדים קשה, במשמרת ראשונה ושנייה", אמר ותקף את התקשורת: "התנהגות ברוטלית וחד צדדית בכל הקשור למחאה"

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר הבוקר בריאיון לתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' כי "העולים מברית המועצות עסוקים, הם עובדים קשה, במשמרת ראשונה ושנייה". זאת לאחר שנשאל מדוע לדעתו יש ייצוג יחסית מועט למגזר זה בגל המחאות החברתיות.

"אני חושב שצריך להתנהל בצורה אחראית, לא להיכנס לפניקה ולא להיות משועבד לגל התקשורתי", אמר ליברמן. "לא צריך ללכת ולשפוך כסף ולפתוח את התקציב. כל ניסיון להגדיל את התקציב יביא לזעזועים כלכליים, הראשונים שייפגעו מזה הן שכבות חלשות ומעמד הביניים".

שר החוץ תקף את ההתנהלות התקשורתית סביב המחאה החברתית ואמר כי: "התקשורת צריכה לבחון ולבדוק את עצמה, יש התנהגות ברוטלית וחד צדדית בכל הקשור למחאה".

"הבעיה מס' 1 היא עדיין האיום האירני"

"ברור לכל אחד, כשמסתכלים על אופן הסיקור, שיש סיקור חד צדדי", הוסיף.

שר החוץ הדגיש כי לדעתו, "הבעיה מספר אחת בישראל היא עדיין האיום האירני. אנחנו עסוקים במחאה החברתית, אבל האירנים ממשיכים ללא מעצורים לפתח את הנשק הגרעיני".

"אם צריך לתת סיווג לבעיות, הראשונה הייתה ונשארת האיום האירני וזה לא איומים תיאורטיים. כמות הנשק שהועברה לחמאס וחיזבאללה גדולה מאוד. לא הייתי עוזב לרגע את הנושא האירני. כולם מבקשים כיפת ברזל. זה לא עולה כסף? חברה היא גם חלק מהביטחון, אבל הכל חייב להיות בפרופורציות", אמר ליברמן.

הוא הוסיף: "אף אחד לא יורה, לא רואים חוליגנים וביזה כמו בלונדון. אנחנו אי של יציבות, אי של דמוקרטיה. גם בחברה שלנו יש הרבה מה לתקן, אבל יש הרבה דברים להיות גאים בהם. במחאה הזאת לא מקומם אותי שום דבר. חשוב שתהיה אופוזיציה, חשוב שתהיה מחאה, ברור שיש בעיה אמיתית בה יש לטפל. מה שמקומם אותי זה ההתנהגות הסטאלניסטית של התקשורת - מי שלא שר שירי הלל למחאה, ישר משמיצים אותו עם שקרים ומסע הכפשות".

"אני שומע, 'ליברמן היה במסעדה ואכל עם חבר ב-2,000 שקל'. אני לא מכיר שני אנשים בישראל שמסוגלים לאכול ב-2,000 שקל, גם קניבלים שלא אכלו שבועיים וחזרו מהג'ונגל - הקיבה שלהם לא מסוגלת להכיל את זה", תקף שר החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת