יו"ר מועצת יש"ע במאהל המחאה בתל אביב

תמיכה מימין: דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע, ביקר הבוקר בשדרת אוהלי המחאה במרכז תל אביב ונפגש עם המארגנים. לראשי המחאה אמר יו"ר מועצת יש"ע: "זו גם המחאה שלנו. אנחנו המעמד הבינוני הקלאסי. צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד ביחד"

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין ביקר הבוקר במאהל המחאה המרכזי בשדרות רוטשילד בתל אביב ונפגש עם יוזמי המחאה.

למארגני מחאת הדיור ויוקר המחיה בישראל אמר דיין: "המחאה העלתה דברים בלתי רגילים על פני האדמה. עכשיו רק שלא נבזבז אותה, שלא נעבור לאי אמון במערכת. צריך עכשיו כולנו ביחד להפשיל שרוולים ולעבוד ולמצוא פתרונות. שלב המחאה העלה נושאים בלתי רגילים לסדר היום הציבורי, עכשיו הגיע הזמן, באותה מסירות ומחויבות נפשית, למצוא את הפתרונות כולנו ביחד".

הוא הוסיף, "אני מוצא שפה משותפת לחלוטין עם המוחים, גדלתי ביד אליהו. אנחנו חלק אינטגרלי בחברה הישראלית. קשה לי עם אותם אנרכיסטים, שמנסים לשסות את הציבור נגדנו, אבל בשאר המאהלים יש אחווה מוחלטת כלפינו כי אנחנו מעמד הביניים, יש מצוקת דיור ביהודה ושומרון".

דרישות ראשי המחאה: "חזון הצדק החברתי"

אתמול פרסמו המוחים את רשימת דרישותיהם המלאה, "חזון הצדק החברתי":

• צמצום הפערים במדינת ישראל - חברתיים, כלכליים, מגדריים ולאומיים - לרמה נמוכה ויצירת לכידות חברתית הנחוצה לשם קיום המדינה.

• שינוי עיקרי השיטה הכלכלית כך שיתאפשר תקצוב ראוי ומספק לצורכי היסוד של אזרחי המדינה.

• צמצום יוקר המחיה, הגעה לתעסוקה מלאה והוגנת ופיקוח ממשלתי על מוצרי יסוד.

• מתן עדיפות ברורה לפריפריה החברתית והגאוגרפית במדינה בהשקעת תשומת-הלב השלטונית והקצאת משאבים ותשתיות.

• טיפול בצרכיהם החיוניים ומתן עדיפות לקידומן של אוכלוסיות מוחלשות במדינה, בדגש על נכים, קשישים וחולים.

• השקעת המדינה באזרחיה בתחומי החינוך, הבריאות והביטחון האישי ועוד ופתרון אמיתי של צרכים חיוניים בתחומי דיור, תחבורה, תשתיות ציבוריות ועוד, באמצעות התערבות ממשלתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת