נתניהו הציג: 22 מומחים בצוות המו"מ עם ראשי המחאה

"הצוות לשינוי כלכלי-חברתי", בראשות בכיר המל"ג פרופ' מנואל טרכטנברג, יחל במגעים עם מנהיגי המאבק החברתי בראשות דפני ליף בניסיון לגבש יחד המלצות שיועברו לאישור הממשלה בחודש הבא. "המשימה גדולה מאוד, אני בטוח שהמסקנות ישנו את פני החברה בישראל", אמר נתניהו

נתניהו וטרכטנברג, בתום פגישתם היום (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג היום את הרכב צוות המשא-ומתן עם מובילי המחאה נגד יוקר הדיור והמחייה, בניסיון להגיע להבנות בינם לבין הממשלה. הצוות, בראשות בכיר המועצה להשכלה גבוהה, ד"ר מנואל טרכטנברג, מונה לא פחות מאשר 22 חברים - שלדברי נתניהו עצמו, "ישנו את פני החברה בישראל".

באופן רשמי, נושא ההרכב את השם "הצוות לשינוי כלכלי-חברתי". חבריו אמורים לערוך סבב פגישות עם מארגני מחאת האוהלים בראשות דפני ליף, לגבש שורה של מסקנות יחדיו ולהגיש אותן לאישור הממשלה עד לסוף החודש הבא.

"זהו הרכב של אנשים שמביאים איתם מומחיות מקצועית לצד רגישות חברתית", אמר טרכטנברג בפגישתו היום עם ראש הממשלה. "זהו ניסיון ציבורי להידברות עם צעירים שיכולים להבין את רחשי הציבור של היום".

פרט לטרכטנברג, מונו לצוות האישים הבאים: אייל גבאי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה; פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה; גל הרשקוביץ, ראש אגף תקציבים במשרד האוצר; ד"ר אבי שמחון, יו"ר הוועדה המייעצת של שר האוצר; מיכל עבאדי-בויאנג'ו, החשבת הכללית באוצר - וכן שחר כהן, יזם חברתי, חבר ועד ומנהל אקדמי בעמותת NOVA (ייעוץ עסקי ואסטרטגי לארגונים חברתיים).

יחד עמם, יפעלו בוועדה גם אסתר דומינסני, מנכ"ל הביטוח הלאומי; ד"ר קרנית פלוג, המשנה לנגיד בנק ישראל; ד"ר שלומי פריזט – כלכלן ראשי, הרשות להגבלים עסקיים; ד"ר יורם גבאי, יו"ר פעילים שוקי הון וסגן יו"ר מכון פאלק למחקר כלכלי; פרופ' פנינה קליין, בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, כלת פרס ישראל לחקר החינוך 2011; ד"ר טלי רגב, כלכלנית ממרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל - ופרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא המרכז הבינתחומי.

נוסף על כך, סוכם כי בצוותים המקצועיים יפעלו האישים הבאים: שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת; גידי גרינשטין, מייסד ונשיא מכון ראות לחשיבה אסטרטגית בתחומים חיוניים לעתיד המדינה, ביטחונה ושגשוגה; יהודה נסרדישי, ראש רשות המסים הפורש; גדי פרנק, סמנכ"ל תכנון ומדיניות בוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלת גבוהה; ד"ר דימיטרי רומנוב, המדען הראשי בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה; דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים; איימן סיף, מנהל הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים במשרד רה"מ; ד"ר יוחנן שטרסמן, ראש המערך לשיקום וגריאטריה בבית החולים הדסה הר הצופים ולשעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי.

נתניהו: "המשימה גדולה מאוד"

בהודעת ראש הממשלה בנושא הודגש גם כי "אישים ומומחים נוספים יצורפו לצוותים בהתאם לצורך".

נתניהו עצמו אמר לטרכטנברג בפגישתם כי "הצוות הזה הוא תולדה של שיחות עמוקות בינינו שבהם שאלת אותי, 'האם אתה מוכן לעשות שינוי בסדר העדיפויות כדי להקל באמת את הנטל על האזרח?', ואני אמרתי: 'כן'. המשימה גדולה מאוד ואני בטוח שתמלא אותה ברצינות וביצירתיות. אני בטוח שהמסקנות ישנו את פני החברה בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת