לנדאו לשטייניץ: "בטל את המע"מ על המים"

שר התשתיות עוזי לנדאו אמר היום כי אין צורך בהטלת מע"מ על מים "ולכן יש לבטלו". שר האוצר שטייניץ דחה את הבקשה והסביר כי בישראל מונהג מע"מ אחיד: "ועדת טרכטנברג תבחן את הנושא"

שר התשתיות עוזי לנדאו הציע היום לשר האוצר יובל שטייניץ לבטל כליל את מס הערך המוסף, המע"מ, על המים בישראל. הדברים נאמרו בהכרזה על הקמת מתקן התפלה באשדוד, אותה העברנו בשידור חי.

לדברי לנדאו, "היום עולים מחירי החשמל ועוד מעט נרגיש את זה גם בכוס המים שאנו שותים, היא תהיה מחשמלת. אחת המהפכות החשובות היא שמשק המים הופך למשק סגור. האזרחים משלמים את מלוא מחיר המים שלהם, מה שמאפשר אפילו את הפיתוח המסודר של המשק הזה".

"בשנה וחצי היו עליות דרסטיות", ציין לנדאו ופנה לשר האוצר: "בתחום הזה את דעתי לא הסתרתי. אני מקווה שתצטרף כי זו החלטה נכונה לבטל את המע"מ מעל המים".

שטייניץ דחה את בקשתו של לנדאו והדגיש כי "ועדת רוטשילד" היא שתדון בקיצוץ מע"מ, אם ישנו צורך שכזה. "בישראל יש מערכת מע"מ אחידה, שיעור אחיד זה אחד היתרונות של המערכת. לא נתחיל עכשיו לפצל את המע"מ לכל מיני מוצרים".

"יש מערכת טובה ואסור לפורר אותה", הוסיף שר האוצר. "אנחנו הקמנו ועדה מאוד מכובדת, אני בטוח שתדע לייצר פתרונות טובים ונכונים".

שטייניץ: "יהיו תיקונים משמעותיים"

לפני כן התייחס שטייניץ להקמתה של ועדת פרופ' מנו טרכטנברג, הידועה יותר כ"וועדת רוטשילד", לבחינת יוקר המחיה של מעמד הביניים בישראל. "זו ועדה מעולה עם יושב ראש מצוין, האדם המתאים ביותר, שבה תהיה נציגות גם לגורמים מהאקדמיה, מהמגזר הפרטי ומהממשלה, כולל נציגות משמעותית ומכובדת של משרד האוצר", אמר שטייניץ.

הוא הוסיף, "מטרת הוועדה היא לבחון שינויים משמעותיים ותיקונים בשאלת יוקר המחיה ושאלת תמהיל המיסים". שטייניץ ציין כי במשרד האוצר כבר נערכה ישיבת הנהלה בנושא, בה עלו "רעיונות חדשניים לקראת עבודה הוועדה, אנו נתרום ככל יכולתנו".

"אני משוכנע שהמהלך יוביל לתיקונים משמעותיים ולשמירה על המסגרת הכלכלית שהובילה אותנו עד היום", אמר שר האוצר אך שב והזהיר: "לא לשפוך את התינוק עם מי האמבטיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת