יו"ר הכנסת: המצב הפוליטי יביא להקדמת הבחירות

התבטאות ראשונה של ח"כ מטעם הליכוד על הקדמת הבחירות בעקבות המשך גל המחאה החברתי. "אני לא חושב שנגיע לנובמבר 2013, משום שהפוליטיקה כל כך מגרה, בצורה שגורמת לאנשים ללכת לבחירות", אומר היום יו"ר הכנסת ראובן ריבלין. על היציאה לפגרת הקיץ חרף המשך המחאה: "אם אצטרך - אכנס תוך ימים את הכנסת שוב"

כשברקע נמשכת המחאה החברתית, יש כבר מי שמדבר על אפשרות שהיא תגרום להקדמת הבחירות. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין מתריע היום כי המשך המצב עלול לגרום למצב וטוען: הממשלה לא תסיים את כהונתה הנוכחית.

"ב-2012 יוכרע מתי תהיינה הבחירות", אמר ריבלין בראיון לאורית לביא-נשיאל בתכנית "אולפן פתוח" בערוץ הכנסת. "אם הן תהיינה ב-2012 או בתחילת 2013? אני לא חושב שנגיע לנובמבר 2013, משום שהפוליטיקה כל כך מגרה ולפעמים כל כך ממריצה ומחייבת אפילו ליצור משברים - על מנת שאנשים יוכלו ללכת לבחירות".

"אם הכנסת תצטרך - היא תתכנס מיד"

במהלך הראיון התייחס ריבלין גם לסוגיית יציאתה של הכנסת לפגרה - חרף המשך המחאה. "לא ראיתי שום צורך בהמשך פעילות הכנסת, אך היום הגישו לי הצעה לכנס את הכנסת במיוחד. אם יצליחו להשיג לכך 25 חתימות, אודיע כי הכנסת תתכנס ביום רביעי הקרוב על מנת לדון", אמר.

ריבלין הדגיש כי נציגי הציבור אינם מתעלמים מקריאות המחאה, אך עם זאת טען: "אסור לכנסת להיטלטל בעקבות גלים כאלה ואחרים. המשמעות היא שהכנסת נסחפת ומכריחים אותה לעשות דברים שהיא לא נועדה לעשות. אם הכנסת תצטרך להתכנס - היא תתכנס מיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק