יו"ר קדימה לבני: "מקווה שהמחאה תגיע לבחירות"

יש עוד זמן רב עד לבחירות, אבל לבני מתכוננת כבר מעכשיו ליום הבוחר. "נתניהו נכנע לסחטנות פוליטית, ומשלם סכומי עתק לקבוצות קטנות בחברה", אומרת יו"ר קדימה ציפי לבני, שקוראת לשנות את סדרי העדיפות תוך שהיא תוקפת את ממשלת נתניהו. "יש כאן קבוצה של האנשים שהכי עובדים שנלחמים מול מי שהכי לא מייצג אותם", סיכמה

יו"ר האופוזיציה ויו"ר קדימה ח"כ ציפי לבני הגיעה להתארח במשדר המיוחד של חדשות 2 לסיקור הפגנות הענק בתל אביב ושאר ההפגנות בכל רחבי הארץ.

"זו מחאה מדהימה, ואני מקווה כל אלו שיוצאים עכשיו לרחוב יגיעו ליום המכריע - יום הבחירות. יש כאן קבוצה של האנשים שהכי עובדים, הכי משרתים, הכי משלמי מיסים, והם נעמדים מול הממשלה שהכי לא מייצגת אותם". אמרה לבני, והוסיפה כי האנשים ברחוב לא שותפים לדרך של נתניהו, ולכן יוצאים כנגדו.

לעומת זאת, אומרת לבני כי קדימה מייצגת נאמנה את דרכם של אנשי מעמד הביניים. "זוהי בחירה בין קפטילזם מובהק לבין סוציאליזם מובהק", לדבריה. "אז נכון שהציבור לא רואה אותנו או את הליכוד כפיתרון. אבל אי אפשר להיכנע לסחטנות כפי שנתניהו נכנע לה".

יו"ר קדימה הוסיפה לתקוף את ממשלת נתניהו. "יש חוסר אמון במערכת הפוליטית וזה דבר שהוא מצער אותי. הממשלה מנופחת עם כמות שרים בלתי אפשרית, ומתנהלת תוך סתימת פיות לציבור. אנחנו צריכים כבר לשנות את שינוי שיטת המשטר כדי לדאוג שהמפלגה שמייצגת את רוב הציבור לא משלמת בדרך לסקטורים אחרים".