עיני לעובדים: "הצטרפו למחאה כדי שנוכל לשנות"

בריאיון ל"אולפן שישי" קרא יו"ר ההסתדרות לכל העובדים להצטרף למאבק הדיור ולהגיע לעצרת המחאה המרכזית שמתוכננת הערב. "תנו לזעקה להיות עוצמתית", הוא אמר. "אם כולם יגיעו ויצטרפו למחאה יקרה משהו - וזה מה שאני מנסה להוביל"

יום אחד אחרי מפגן הכוח של ההסתדרות בעצרת התמיכה ההמונית במאבק הדיור, הכריז הערב היו"ר עופר עיני - כי הוא קורא לכל העובדים באשר הם להצטרף ולהרים קול זעקה בעצרת המחאה המרכזית שתיערך הערב בתל אביב. בריאיון ב"אולפן שישי" אמר עיני: "אני קורא לעובדים מחר: תצטרפו למחאה ותנו לה להיות עוצמתית כדי שנצליח פעם אחת לשנות משהו במדינה הזאת".

עיני אמר כי ההסתדרות בהנהגתו "מייצגת 800,000 משפחות מכל השכבות. אם כל האנשים האלה יגיעו מחר באופן מאורגן ויצטרפו למחאה, יקרה משהו - וזה מה שאני מנסה להוביל. אני רוצה לחזק את המחאה הזאת כי היא צודקת".

על המשך הדרך אמר עיני כי "הדבר המרכזי שחייב להתקיים הוא שכולם יהיו מלוכדים. יש הרבה גורמים שרוצים לפלג. המכנה המשותף לכל המחאה הזאת הוא שהיא צודקת וכולם מרגישים את אותו הדבר. לא שוכחים גם את השכבות החלשות, את הנכים ואת הגמלאים".

על האופן שבו החלה הזעקה, אמר יו"ר ההסתדרות: "חושב שמה שמיוחד במאבק הזה הוא שהוא התחיל מלמטה, דווקא מאנשים צעירים ומבוגרים ממעמד הביניים שהרגישו שנמאס להם כמעט בכל תחום: הדיור, מחירי המזון שעולים וגואים, כמעט בכל דבר".

"מנסים לחנך אותנו שצריך להתבייש להרוויח"

עיני דחה את הטענות כאילו "התעורר" והצטרף למחאה בשלב מאוחר באופן יחסי. "אנחנו כל הזמן נלחמים נגד הפרטות. אומרים שאדם שמרוויח 12-14 אלף שקלים לא גומר את החודש, אבל רוב הציבור שאני מייצג, לצערי, מרוויח בין 4,000-6,000 שקלים", הוא אמר. "מנסים לחנך אותנו עכשיו שצריך להתבייש להרוויח 10,000 או 8,000 שקלים. המחאה הזאת נועדה כדי שנרוויח הרבה יותר. אני מייצג גם עובדי חברת חשמל והם לא צריכים להתבייש. לא כולם צריכים להרוויח שכר מינימום".

יו"ר ההסתדרות שב על דבריו מעצרת המחאה ביום חמישי ואמר כי "מנהיגי המחאה הם תנועות הנוער החברתיות, הסטודנטים ודפני ליף וחבריה. אני מתכוון לסייע להם. אני חייל לטובת המהפכה הזאת. חייבים להיות מאוחדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת