כך מנסים לשכנע שחוק הוד"לים הוא שיפתור את בעיית הדיור

בליכוד מעדכנים חדשות לבקרים את "דפי המסרים" שמופצים בין חברי הכנסת והשרים באשר למחאה החברתית הגוברת. הדף האחרון ובו הוראות כיצד להתראיין בנושא חוק הוד"לים כולל סעיפים כמו: "החוק ישחרר את הפלומבה מעל הברז" ו"בחוק נקבעו הוראות שיבטיחו את איכות התכנון והשמירה על הסביבה"

נתניהו. מעדכן תכופות את דפי המסרים (חדשות 2)

למרות המחאה החברתית - חוק הוד"לים עבר היום בכנסת ברוב 57 תומכים נגד 47 מתנגדים. בליכוד מיהרו להפיץ מאחורי הקלעים לחברי הכנסת ולשרים דף מסרים חדש ומפורט שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט.

את דפי המסרים מעדכנים במפלגה בתכיפות מאז החלה המחאה החברתית בשלושת השבועות האחרונים. הפעם, יש שם בעיקר הסברים מנומקים מדוע חוק הוד"לים נחוץ ובנוסף, מדוע המתנגדים - הטוענים כי החוק יביא בעיקר להעברת קרקעות לבעלי ההון תוך חוסר התחשבות בצרכים הסביבתיים והחברתיים - טועים, ובגדול.

גורמים בליכוד אומרים היום לחדשות 2 באינטרנט כי יש "מסר פנימי" שמועבר בליכוד, על כך שבריאיונות לתקשורת צריך להדגיש שני דברים בד בבד: גם שמדובר במחאה חברתית מוצדקת, ושרוב המפגינים הם צעירים מכל שכבות העם - אבל גם שיש בה מנגד גורמים קיצוניים. זאת, על רקע ההתבטאויות בימים האחרונים של חלק מחברי הכנסת והשרים, על כך שהמחאה היא של "הזויים" או "מעשני נרגילות".

הנה כמה מהדוגמאות שנועדו לשכנע את הציבור, בראיונות לתקשורת של חברי הכנסת והשרים, אולי חלק מהם כבר שמעתם היום:

1) המתנגדים לחוק הוד"לים מציעים להנציח את המצב הקיים בו אישור תכנית לבנייה למגורים בישראל נמשך יותר מחמש שנים (ההדגשה במקור).

2) המדינה מחזיקה ב-90 אחוז מהקרקע, וחוק הודלי"ם ישחרר את הפלומבה מעל הברז ויאפשר שטף של בנייה באופן מהיר יותר.

3) המחסור בדירות בשוק נע בין 80,000-100,000 יחידות דיור, והוא הגורם העיקרי לעלית מחירי הדיור - רכישה והשכרה. הפתרון היחיד להגדלת היצע הדירות בישראל הוא על ידי שיווק אדמות המדינה באמצעות הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל ותכנון מואץ באמצעות ועדות התכנון הלאומיות.

4) הוד"לים יהוו מסלול מהיר לאישור תוכניות ציבוריות למגורים ותוכניות יאושרו תוך שנה לעומת 5 שנים היום.

5) בחוק הוד"לים נקבעו הוראות שיבטיחו את איכות התכנון והשמירה על הסביבה (נשמר מעמד הוועדה לקרקע חקלאית ולשטחים פתוחים וכן מעמד הוועדה לשמירה על הסביבה החופית).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק