חוק הוד"לים עבר; סטודנטים חוסמים כבישים

הסטודנטים ומנהיגי המחאה מסרבים לקבל את העברתו של חוק הוד"לים היום בכנסת ויצאו לחסום כבישים בתל אביב ובעשרה מוקדים נוספים ברחבי הארץ. "אנחנו רוצים לחיות בארץ הזו בכבוד, ולכן נמשיך במאבק בכל הכוח", אמר סגן יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א

חסימת כבישים בתל אביב (חדשות 2)

המחאה על חוק הוד"לים עולה מדרגה: עשרות סטודנטים חוסמים בשעה זו את רחוב רוטשילד ליד כיכר הבימה בתל אביב, במחאה על העברתו של חוק הוד"לים בכנסת.

סטודנטים נוספים מבצעים חסימות נוספות בעשרה מוקדים שונים בארץ. החוסמים קוראים קריאות "דור שלם דורש עתיד" ואת ססמת המחאה - "העם דורש צדק חברתי".

יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי אמר בתגובה להעברת החוק, כי "ההחלטה מצערת ומאכזבת. אל המאות והאלפים שמוחים מול משכן הכנסת יצטרפו במוצאי השבת הקרובה אלפים ועשרות אלפים נוספים, ומהם לא ניתן יהיה להמשיך ולהתעלם". 

אורי רשטיק, סגן יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אמר: "לא ייאמן שביום ה-21 למאבק הממשלה עדיין מתעלמת מאיתנו, והעבירה היום את חוק הוד"לים. ממשלת ישראל מנותקת מהעם ומצרכיו. אנחנו רוצים לחיות בארץ הזו בכבוד, ולכן נמשיך במאבק בכל הכוח".

החוק אושר ברוב של 57 תומכים מול 45 מתנגדים

חוק הוד"לים אושר היום בקריאה שנייה ושלישית בכנסת ובכך יצאה לדרך תכנית ה"סופרטנקר" הנדל"ני עליה הכריז לפני מספר חודשים ראש הממשלה בנימין נתניהו.

החוק עבר בקריאה שלישית ברוב של 57 תומכים מול 45 מתנגדים. חוק הוד"לים (ועדות דיור לאומיות) נועד להאיץ את בנייתן של 50 אלף דירות תוך שנה וחצי, על מנת להגדיל את היצע הדירות במהירות, לעקוף סבכים ביורוקרטיים של ועדות תכנון כאלה ואחרות, ולהביא להוזלת מחירי הדירות.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר בתגובה לקבלת החוק: "צביעותו של נתניהו נחשפת היום במלואה. למרות המחאה החברתית הוא כפה על הכנסת את חוק הוד"לים, תוך שהוא עובד על הציבור ומספר שהוד"לים יפתרו את מצוקת הדיור.  החוק כולו הוא אחיזת עיניים. הסופר טנקר של ביבי לדירות, הוא סופר בלוף, גימיק שנועד לטייח את כשלון הממשלה בהתמודדות עם מחירי דירות מטורפים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק