בשיא המחאה: הכנסת מפטרת עובדים

חופשה כפויה ללא תשלום, במהלך פגרות הכנסת - אלה תנאי העבודה של 20 עובדים ממזנון הכנסת. חלקם אף מפוטרים, כדי למנוע מהם זכויות סוציאליות בזמן אי העסקתם וזאת למרות הבטחותיהם של חברי כנסת לדאוג לרווחתם של העובדים. הזכיין שמפעיל את המזנון: "הנהלת הכנסת יודעת הכל"

בשיא המחאה: הכנסת מפטרת עובדים (חדשות 2)

ביקורת רבה נשמעה השבוע על חברי הכנסת, שיוצאים לפגרת הקיץ השנתית דווקא כשנדמה שהמדינה בוערת והעם זועק לשינוי חברתי. היום מתברר שדווקא בשיא המחאה הזו, מפוטרים 20 מעובדי מזנון הכנסת - כשני שלישים מהמועסקים במקום.

העובדים, שמועסקים במזנון החלבי, הבשרי ובמזנון חברי הכנסת, יוצאים לחופשה ללא תשלום למשך שלושה חודשים. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

עובדים אלה מוצאים פעמיים בשנה, בזמן פגרת הכנסת, לחופשות כפויות. בשנים האחרונות חלקם אף פוטרו, כדי למנוע מהם זכויות סוציאליות בזמן אי העסקתם. חלק מהעובדים טוענים שהנוהל הבעייתי מונע מהם לעבוד במקומות אחרים בזמן הפגרה.

מדובר בתופעה חוזרת, למרות הבטחותיהם של חברי כנסת לדאוג לרווחתם של העובדים ולטפל בנושא על מנת שלא לפגוע בפרנסת העובדים במשכן.

מדוברות הכנסת בחרו שלא להגיב והפנו אותנו לזכיין המזנון.

אלון לוי, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בחברת "שפע" מסר כי "מדובר בתופעה מוכרת שחוזרת על עצמה מדי שנה. בתקופה פגרות הכנסת יורד היקף הפעילות של מזנון הכנסת, והכנסת מצמצמת משמעותית את תקציב הפעילות של חברת ההסעדה ולכן מאלצת אותנו לפטר עובדים. הדבר מבוצע על ידי ספקי המזנון כבר שנים בידיעה מלאה של הנהלת הכנסת ומחוסר ברירה".

"הכנסת משפה את החברה בסכום זעום שמאפשר לנו רק לצמצם את היקף הפיטורין, אך לא למנוע אותם לחלוטין", הוסיף לוי. "חברת שפע מעסיקה כ-1,000 עובדים ב-120 מטבחים במגוון חברות ומשרדים ממשלתיים, והייתה שמחה אם גם בכנסת היו מאפשרים לה בהעסקת העובדים לאורך כל השנה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק