הליכוד תוקף: "המפגינים בזויים, אנרכיסטים וקומוניסטים"

חברי מפלגתו של נתניהו תוקפים בחריפות את ראשי המחאה החברתית. השר אדלשטיין אומר בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי "הם אנרכיסטים הקשורים גם למפלגה הקומוניסטית". דוד עמר, ראש עיריית נשר: "צוציק בן 20 לא יגיד לביבי ללכת"

במפלגת השלטון מרגישים מעודדים מהסדקים בתוך המחאה החברתית. ראש הממשלה אף אמר למקורביו כי אין לו שום כוונה לפגוש את ראשי המחאה, ורבים מחברי הליכוד ממשיכים לתקוף אותם בחריפות. במקביל, נמשך גל המתקפה של שרי הממשלה על קבוצות מסויימות מקרב המוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המחאה החברתית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אלו הם אנשים בזויים שאין להם קשר למציאות ולבקשות הנשמעות, זוהי קבוצה של אנשים שמתעלקת על המפגינים האמיתיים", אמר היום שר ההסברה יולי אדלשטיין בראיון מיוחד לערוץ החדשות. "צריך להבדיל בינם ליתר המפגינים. אלו הם אנשים אנרכיסטיים הקשורים גם למפלגה הקומוניסטית, שועלים קטנים שמסתובבים ליד המפגינים. לא בטוח שהם חלק מהקונצנזוס הישראלי הרחב". 

"הם לא מפספסים שום הזדמנות להשמיץ את המדינה", המשיך אדלשטיין לתקוף. "הם קוראים לישראל מדינה פשיסטית, וזה רק מראה עד כמה שלא איכפת להם מהמחאות".

מי שהצליח לעלות לכותרות מוקדם יותר הוא ראש עיריית נשר מטעם הליכוד, דוד עמר, שכינה את התופעה "מחאה של נרגילות וסושי".

"זאת לא מחאה. מחאה זה מה שדוד עמר עשה לפני עשור, שכב באוהל מול יצחק שמיר וביבי נתניהו ב-2 וב-3 בלילה", סיפר עמר על עצמו בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגלי צה"ל. "זו מחאה שאם עוברים שם בשתיים בלילה רואים שם כמו סוף שבוע על הכיפאק, כולם עם גיטרות. אלה יצעקו ביבי הביתה? דוד עמר לא יסכים - אני שלחתי חמישה בנים לשירות בצבא".

עמר ממשיך בקו הלוחמני שלו כלפי המפגינים, ואמר כי הוא לא ייתן לפרק את המדינה. "מי אתה, צוציק בן 20,21 או 22 שצועק לביבי ללכת הביתה? אתה קובע מי יילך הביתה? אתה לחמת עבור הבית הזה? מה זה אם לא חוצפה של המפגינים שדורשים לשבת מול ראש הממשלה?".

"סושי ב-35 שקלים"

עמר הצהיר שמבחינתו, לא מדובר במאבק חברתי ולא במאבק דיור. "אם מביאים למאהל סושי ב-35 שקלים - זה לא מראה שהמצב של המפגינים קשה במיוחד. אמנם אני לא הייתי שם, אבל הבן שלי מספר לי הכל".

אתמול בישיבת סיעת הליכוד מתחו חברי הסיעה ביקורת קשה כלפי המפגינים. פרט לדוד עמר שאמר כי "אתה הולך ברוטשילד באחת וחצי בלילה והכל נרגילות וסושי. זו לא מחאה", התבטאו בנושא גם השרה לימור לבנת שטענה כי מה שהזמרת מרגול אמרה על המפגינים הוא אמת ("מפונקים שרוצים לגור רק בת"א") וח"כ יולי אדלשטיין שכינה את המפגינים "שועלים קטנים שמסתובבים עם חולצות אדומות".

אקוניס: "לא רק שאין זחיחות - יש הבנה עמוקה לסבל"

גם חבר הכנסת אופיר אקוניס צוטט כמי שכינה אותם "אנרכיסטים", אולם הבוקר אקוניס מכחיש אותם. "לא אמרתי את הדברים ואפילו לא שמעתי אותם", אמר היום לגלי צה"ל. "חלק קטן ממארגני העצרות בשבועיים האחרונים הם חבורה של אנרכיסטים".אקוניס המשיך בציטוט דבריו של זאב ז'בוטינסקי, האב הרוחני של הליכוד: "ז'בוטינסקי אמר כלכלה חופשית עם רגישות חברתית. אתמול בישיבת הסיעה התייחסנו קודם כל למצוקת מעמד הביניים והייתה הסכמה שהגיעו מים עד נפש בקרב המעמד הבינוני, ואנחנו נטפל בזה. תזכור טוב - נציג בשבועות הקרובים תוכנית כלכלית שבסיסה יהיה כלכלה חופשית עם רגישות חברתית".

באשר לשאלה האם הממשלה מתחילה לנצח את המפגינים בעקבות חילוקי דעות פנימיים שנתגלעו בקרב הנהגת המחאה, וההתקפלות של מפגיני האוהלים מהדרישה לקיים מו"מ עם רה"מ נתניהו רק מול מצלמות, אמר אקוניס: "לא רק שאין זחיחות - יש הבנה עמוקה לסבל הנורא של המסים העקיפים שעברו כל גבול. נציג תוכנית כלכלית חדשה, נתחזק וננצח בגדול".