מנותקים? הח"כים יוצאים לחופשת קיץ

רבבות רבות של ישראלים יצאו להפגין ברחובות, אלפי אוהלים מוקמים בעשרות מאהלים - אבל שום דבר מזה לא יפגע בחופשת הקיץ של חברי הכנסת. נשיאות הכנסת החליטה היום שלא להאריך את מושב הקיץ, למרות גל המחאה השוטף את הארץ

תוספת של אלפי שקלים לביגוד (חדשות 2)

מנותקים מהעם? נשיאות הכנסת דחתה היום את הצעתו של שר הפנים אלי ישי להאריך את מושב הקיץ של הכנסת. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התבטאה בימים האחרונים וביקשה לקצר את פגרת הקיץ.

רק נציגי ש"ס וקדימה החברים בנשיאות הכנסת תמכו במהלך. יו"ר הכנסת הביא את הצעת השר ישי להארכת מושב הכנסת לדיון בנשיאות והזכיר, כי הפגרה נקבעה בשל אילוצים שונים בהם גם חודש הרמדאן והחופשה במערכת החינוך. הוא עדכן את חברי הנשיאות כי ראשי סיעות הכנסת מתנגדים למהלך.

נציין כי מושב הקיץ החל לפני חודשיים וחצי בלבד, בחודש מאי האחרון. לחופשת הקיץ הם יוצאים בשבוע הבא.

יותר מחצי מיליון שקל לביגוד

בזמן פגרת הקיץ יוכלו חברי הכנסת ליהנות מתקציב ביגוד מפנק. היום פרסמנו לראשונה, כי בעוד המחאה החברתית הולכת וצוברת תאוצה בכל רחבי הארץ, חברי הכנסת שלנו ככל הנראה כלל לא מרגישים את המעמסה הכלכלית. היום הם קיבלו הודעה על תוספת של 4,182 שקלים לשם רכישת ביגוד. מדובר בתקציב של 501,840 שקלים לכל חברי הכנסת.

במייל שנשלח היום לחברי הכנסת על ידי מנהלת תשלומי השגר והתנאים נכתב: "הריני להביא לידיעתכם כי במשכורת חודש יולי 2011 ישולם הוצאות ביגוד בסך של 4,182 שקלים ברוטו".

עוד צוין באיגרת כי תשלום הביגוד הוא יחסית לתקופת חודשי הכהונה כחבר כנסת. התוספת שמקבלים חברי הכנסת נעשית על חשבון הציבור, והיא צורמת במיוחד מכיוון שהיא נעשית בתקופה בה מעמד הביניים מוחה על העומס הכלכלי בו הוא שרוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת