רה"מ: אנו נחושים להעביר את הרפורמות בנדל"ן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום למחאת הדיור בישיבת סיעת הליכוד בכנסת. בפתח הישיבה אמר נתניהו: "צריך לפתוח את הפלומבות שמונעות תיכנון ושיווק דירות". סטודנטים שניסו למחות במקום ולהפריע לישיבה הוצאו על ידי מאבטחים

על רקע המחאה החברתית הגוברת מתכנסת היום סיעת הליכוד לפגישתה השבועית. את דבריו של ראש הממשלה נתניהו בפתח הדיון העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

נתניהו אמר בפתח הדיון: "אנחנו מסכמים שנתיים של עבודה מאומצת להתרת החסמים מעל שוק הנדל"ן ובראשם הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל. צריך לפתוח את הפלומבות שמונעות תיכנון ושיווק דירות. עד היום זה לוקח בין 5 ל-7 שנים - כמעט שיא עולמי", הסביר נתניהו.

"הדבר הראשון שנבצע הוא הסרת הפלומבה מעל מינהל מקרקעי ישראל", ציין נתניהו. "אנחנו מביאים רפורמה שתתן גוף יותר יעיל, קשוב ופעיל כדי לענות לצרכי האזרחים, והדבר השני זה 'כביש עוקף הבירוקרטיה' - הוד"לים".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "כדי שיהיה יותר מים צריך לפתוח את הפלומבות על הברזים. אנחנו הולכים להעביר היום שתי רפורמות גדולות וחשובות. היום נשלים את הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל, ונפתח את הדיון המסכם על הרפורמה בודל"ים שנצביע עליה ביום רביעי".

"אסור לבצע צעדים חפוזים"

לשכת ראש הממשלה ממשיכה לתדרך את השרים ואת חברי הכנסת המופיעים בתקשורת, אחרי ההפגנות ההמוניות שהתקיימו בסוף השבוע. בדף המסרים שהופץ אתמול, והגיע לידי חדשות 2, נכתב כי ראש הממשלה "ימשיך להתנהל באחריות כפי שנהג עד כה".

עוד נכתב בדף המסרים, כי אסור לעשות צעדים חפוזים ופופוליסטים שעלולים לדרדר את ישראל למצב של פשיטת רגל ואבטלה המונית, כפי שאירע במספר מדינות באירופה.

רשימת המסרים המלאה:

• מהלכי הממשלה הם שהביאו עד עתה לצמיחה הכלכלית ורמת האבטלה הנמוכה ביותר ב-30 השנה האחרונות.

• הממשלה ערה וקשובה לקשיים האמיתיים של יוקר המחייה בישראל. יש עיוותים במשק שהשתרשו במשך שנים רבות.

• ראש הממשלה מינה צוות שרים ומומחים שיגבש תכנית כלכלית. הצוות יפעל גם במתכונת שולחן עגול ויזמן אליו נציגים מכל הקבוצות והמגזרים.

• הממשלה תערוך שינויים בסדרי העדיפויות ותבצע את התיקונים הנדרשים, וזאת תוך גילוי אחריות ושיקול דעת.

• רה"מ ימשיך להתנהל באחריות כפי שנהג עד כה.

• אסור לעשות צעדים חפוזים ופופוליסטים שעלולים לדרדר את ישראל למצב של פשיטת רגל ואבטלה המונית, כפי שאירע במסר מדינות באירופה.

• הוועדה לבחינת הריכוזיות במשק פועלת כבר מספר חודשים ומטרתה להגיש עד סוף אוגוסט מסקנות לרה"מ, על מנת להביא להגברת התחרותיות וירידת מחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת